התדרדרות הארץ
ניסינו לשנות את הארץ מבפנים - ונכשלנו. הגיעה העת לאלטרנטיבה     

מהו ומהי ה(ת)דרדרות הארץ
מה עוד נותר כשהכול מתדרדר? כשהקרקע נשמטת מתחת לרגליים - זהו הזמן למרחב אחר. כשהבסיס התרבותי משתנה מיסודו - ישנו צורך ביסודות חדשים. כשהמערכת כולה מסתאבת ועוברת את נקודת האל-חזור - זה הזמן למאמר מערכת
מאת: העורך הראשי והראש הערוך
חדש ימינו כקדם  (מקור)
זה אינו מגזין תרבות אלטרנטיבי, אלא מגזין תרבות אלטרנטיבית - אלטרנטיבה לשקיעת התרבות, הספרות, האקדמיה והאליטה בארץ, והביטאון שלה (הארץ); כל אלו נתונים לתהליך מתמיד של התדרדרות (הכתיב - החוקי! - בכוונה. עוד התדרדרות של האקדמיה). התדרדרות הארץ חצתה את הנקודה בה ניתן לתקן אותה (מבפנים), ומצריכה הקמת מרחב חדש, וירטואלי ורעיוני, שהוא שילוב של פארודיה תהומית ורצינות פרועה. תמצאו פה מאמרים ומסות בכל תחומי הדעת שתהיו מסוגלים להעלות על הדעת (וגם הרבה כאלו שלא), ותגלו פה אלטרנטיבה מקורית במיוחד לאקטואליה האנטי-תרבותית שלנו, לבנאליה האינטלקטואלית של זמנינו ולספרותינו העבשה.

בין היתר, תמצאו כאן:


כיום, האתר הוא מפעל תרבותי מקיף - היקפו ורוחבו הם חסרי תקדים ברשת העברית (כ-400 עמודי מאמרים, כ-10 ספרים, וכ-600 אלף מילים) - ומהווה בית הגותי ויצירתי לאסכולה ישראלית מובילה שהתגבשה בו בשלהי עידן נתניהו: אסכולת נתניה (שבגיווּנה היא שנייה אולי רק לאסכולת אתונה…). האתר מכיל בתוכו יקום מחשבתי ואמנותי יוצא דופן בכל קנה מידה, תוך עיסוק רציני, מעמיק, מציף ולעיתים אובססיבי בחידוש התרבות העכשוויות, בשיבוש הטכנולוגי שהיא עוברת, ובתרבות עתידנית - דהיינו בסוגיות הבוערות ביותר הניצבות על שולחן עבודתה של התרבות העברית (ומאיימות להשאיר ממנה רק אפר). פלא שלא שמעתם עליו?הבהרה משפטית: לאחר סתימת פיות נאורה ואופיינית מצד… (פייסבוק סירבה לספק הסבר עד תום) - אתר "התדרדרות הארץ" חסום פרמננטית בפייסבוק. לאתר "התדרדרות הארץ" אין ומעולם לא היה קשר כלשהו ל"הארץ", אלא רק להתדרדרותו, שגם היא כשלעצמה לא היתה מעניינת במיוחד אלמלא היתה התדרדרות "הארץ" גם משל וגם נמשל להתדרדרות הארץ.

התדרדרות הארץ