התדרדרות הארץ
ניסינו לשנות את הארץ מבפנים - ונכשלנו. הגיעה העת לאלטרנטיבה     

צדיק נעזב וזרעו מבקש לחם
משהו שאסור לומר
מאת: התלוש
הערצה! ישו הפך לישו בזכות השליחים  (מקור)
נער הייתי וגם זקנתי. פירוש: הייתי נער זקן. מטרת התרבות היא לגדל גאונים, וכל הסקונד בסט והדרג ב' לא תורם הרבה. אבל כדי לגדל גאונים צריך שכבה רחבה של סקונד בסט, כלומר של אנשים תרבותיים שמעריצים את הגאונים. הם ההורים שלהם, הנשים שלהם, התלמידים והילדים שלהם. גאון צריך מסביבו תרבות, ואם אין תרבות מסביבו הוא לא יהפוך לגאון, לכן יש תקופות שיש הרבה גאונים. הבעיה כיום: הדרג ב' שכנעו את עצמם שהם גאונים. למרות שהפער בין גאון לדרג ב' הוא בערך כמו הפער בין אדם לחיה. וכאן הנזק העצום של ההומניזם והנאורות ובעיקר הדמוקרטיה - ההכחשה שההמון הם חיות.

מה שחושף יותר מכל את עדר החיות הוא הפייסבוק. כי פעם חיות לא היו מדברות. המחשבה שאנשים נמצאים על אותו מישור היא רעיון שקידמה הרשת השטוחה. ולכן שיח של דרג א' עם דרג ב' דומה לשיח של אדם עם חיה - שחושבת שהיא אדם כמוהו. כמו כלב שהצטרף ללהקה, ולא מבין שהיא משפחה אנושית. רק שהפעם מדובר באדם שהצטרף ללהקת כלבים.

כי על כל אדם יש מאה חיות, או אלף חיות. זו המשמעות הסטטיסטית של מחוננות וגאונות. פעם רק מי שהיה אדם כתב, ולכן היה קל לקרוא. ככל שהתקדם פרויקט ביעור האנאלפביתיות של החיות, של בית הספר העממי, ככה כבר נהיה קשה למצוא אדם בהמון. כי מטרת בית הספר היתה ללמד אנשים לקרוא, אבל מה שקרה זה שאנשים למדו לכתוב. והיום כותבים יותר משהם קוראים. אז כבר אי אפשר אפילו לקרוא משהו מההווה. כל מנגוני הסינון של התרבות נסתמו מרוב זבל. אין אף פילטר שיעמוד בדבר כזה.

לכן כיום התשתית התרבותית שסביב הגאון נעלמה. כולם גאונים. כלומר באמת כולם חיות, כי לא יכולים לגדול יותר גאונים בלי מצע וסביבה וטיפוח וסגידה. והיום אין יותר סגידה לבני אדם, כי מסוכנת בהרבה מהחילוניות כלפי האל היא החילוניות כלפי האדם, והיום האדם עבר חילון (לכן בתרבות החרדית עדיין קיימת תופעת הגאונות). גאונות זו לא תופעה אינדיבידואלית אלא מערכתית - כי היא תופעה אינדיבידואלית בתוך מערכת, ולא מערכת של אינדיבידואלים. הגאונות בסכנת הכחדה - דווקא בגלל עודף השכלה עממית. הנה אפילו היטלר היה סופר. כתב ספר! פעם היית צריך להיות משה רבינו כדי לכתוב ספר. דמיינו שכל מי שיצא ממצרים כתב ספר על החוויה שלו. האם היתה לנו תורה?

האדם שכותב לך בפייסבוק - יניח שאתם על אותו מישור. טעות. אדם צריך לדעת לזהות מי יותר חכם ממנו - ולנסות ללמוד ממנו. זו הענווה שחסרה. לכן גאונים הם לא פעם יותר ענווים מאחרים, ואין פשע חברתי יותר גדול מהתנשאות. שיח האינטליגנציה-קורקט, לפיו כולם מתדיינים באותו מישור ואין פערים אדירים, הוא דכאני יותר מהפוליטיקלי-קורקט. אסור לומר לחיות שהן חיות. כי הן בני אדם. לכן אין יותר תרבות. לכן הגאונים, שתמיד מדוכאים ומשדרים להם להפגין ענווה לצורך רצייה חברתית, צריכים להפסיק עם הענווה, כי גאון זה מלשון גאווה. זה הצעד הראשון לשיקום של התרבות.

מנגנוני תעמולה אדירים מדכאים את המחשבה שאתה טוב מאחרים, גם כשהיא נכונה, והתוצאה היא שהמון אנשים חושבים שהם טובים מאחרים גם כשהמחשבה לא נכונה. אז בואו נעשה את זה ברור. אתם יותר טיפשים ממני. סטטיסטית, כל מי שקורא את הטקסט הזה, למרות שאף אחד לא יקרא את הטקסט הזה, יותר טיפש מהכותב. יותר בור ממנו. פחות יצירתי ממנו. גם מי שבקיא ממנו יותר בתחום מסויים - אין לו את רחבות הידע והכישורים של הכותב/ת. בואו נתחיל מכאן.
תרבות וספרות