התדרדרות הארץ
ניסינו לשנות את הארץ מבפנים - ונכשלנו. הגיעה העת לאלטרנטיבה     

קפקא בפייסבוק
ההיסטוריון האחרון שהוצא להורג בידי המלך אמר לו: הזמן יכסה את הכל, אך המלך לא הקשיב. ובאמת, זה הצליח. מלחמות גדולות וכיבושים כבר לא היו, הממלכה למעשה היתה מאושרת יותר, אבל בהדרגה פסקו בה גם מפעלי הבנייה העצומים והספרות
מאת: ק. של העתיד
קפקא כקלישאת סלפי  (מקור)
קפקא ישב וכתב סטטוסים בפייסבוק. זה לא שלא היו לו חברים. מקס ברוד תמיד עשה לו שייר, וחלקם אפילו זכה ללייקים. אבל הוא לא היה צריך אפילו לשרוף אותם. הם פשוט נעלמו מעצמם בעבר, נשכחים ומחוקים מהתודעה. בסוף הוא כתב על כך סיפור, איזה משהו על ממלכה שנאסרה בה כתיבת ההיסטוריה, על מנת למנוע מלחמות למען תהילת העתיד או מתוך נקמות העבר, וההיסטוריון האחרון שהוצא להורג בידי המלך אמר לו: הזמן יכסה את הכול, אך המלך לא הקשיב.

ובאמת, זה הצליח. מלחמות גדולות וכיבושים כבר לא היו, הממלכה למעשה היתה מאושרת יותר, אבל בהדרגה פסקו בה גם מפעלי הבנייה העצומים והספרות. המיתולוגיה שלה הפכה לפשוטה ומופשטת יותר מהמונותאיזם, ואל ההווה שלט בעבר ובעתיד. המקדשים חרבו, פסלי האלים הפכו לבובות מין, והארמון במרכזה נשכח, גם עיר הבירה נשכחה, המלך הנשכח נדד בה כאף אחד, וכל אחד חשב שהוא עצמו אולי המלך, שהוא כבר כל כך אף אחד, שהוא עצמו איננו יודע זאת.

אחרוני הזקנים ניסו לספר סיפורים לילדים, שהעדיפו לשחק בחול. ואכן היה נראה שארמונות החול הם הארמונות עליהם סיפרו הסיפורים, והזקנים הגוססים ניסו לכתוב בחול את הסיפורים העתיקים שלא ישכחו, אבל הם עצמם כבר לא ראו דבר מרוב חול, עפעפיים, דור העתיד הוא דור המדבר… (משהו כזה אני לא בדיוק זוכר). הוא קיבל לייק ממקס ברוד. לבסוף, סיפוריו הלכו והתקצרו והפכו לשורות סטטוס, ואלה זכו ליותר הצלחה. ג'וק אחד התעורר משנתו וגילה שהוא הפך לאיש. הוא דווקא הסתדר מצויין.
תרבות וספרות