התדרדרות הארץ
ניסינו לשנות את הארץ מבפנים - ונכשלנו. הגיעה העת לאלטרנטיבה     

הפיתוי האחרון
הספרות שלכם היא משחק באינסטינקטים, ויש לכם בעיקר שניים חזקים: חיים ונשים. לעומת זאת אצל הנחשים, דווקא בגלל שהכל בנוי על אינסטינקטים, יש אלפי אינסטינקטים. המוח הזוחלי אולי פחות מורכב, אבל עוצמות הנפש שלנו אדירות
מאת: סמל פאלי
חמודי  (מקור)
הנחש אמר: מספיק לבכות, התרבות שלכם מלאה חזרות, חוסר מקוריות, אפשר לקפל אותה על שניים ולא יקרה כלום. והמדע זה סתם העתקה מהטבע, לא משהו שאתם המצאתם. הספרות, שהיא שיא התרבות של בני האדם, מלאכותית. שבלונה ריקה.

אמרתי: אתה לא מבין את העולם האנושי, אז הכל נראה לך אותו דבר.

והנחש לעג: יש בסה"כ שני תחומים מרכזיים זהים לחלוטין במבנה הפנימי שלהם, שהם הנושאים החוזרים הכמעט בלעדיים של הספרות: אהבה ומוות. הכול ואריאציות על זה.

אמרתי לו: ומה המקבילה באהבה לרצח?

- פרידה.

- ולהתאבדות?

- אהבה נכזבת.

- אז אהבה נכזבת היא פרידה של אדם מעצמו? אז מה המקבילה למין?

- מחלה כמובן. המקבילה למגיפה זו פריצות. והמקבילה למלחמה זו אהבה מאורגנת, דהיינו נישואין. אתה יכול לבדוק את כל הרומנים. בכמה קומבינציות שונות באמת אפשר לארגן את אותן שתי קוביות. זה משעמם, וכמה שזה אקראי. הספרות שלכם היא משחק באינסטינקטים, ויש לכם בעיקר שניים חזקים: חיים ונשים. לעומת זאת אצל הנחשים, דווקא בגלל שהכל בנוי על אינסטינקטים, יש אלפי אינסטינקטים. המוח הזוחלי אולי פחות מורכב, אבל עוצמות הנפש שלנו אדירות, והעושר הפנימי... החוויה הפנימית המעומעמת באמצעות המחשבה מחווירה לעומת חווית החיים של נחש.

איכשהו אתם יודעים את זה. לכן אתם מפחדים מהחייתי. ומדכאים אותו. כמו שגברים מפחדים מהמיניות הנשית. מתוך פחד שהיא יותר עזה. מקנאה. מתחושת נחיתות. מידיעה שלעולם לא תבינו את החוויה. מהכאוטיות שלה. השחרור המיני של הנשים הרס את התרבות שלכם. את האומנות. והספרות. זה בדיוק מה שלחשתי לחוה.

בגלל זה היא היתה חייבת לתת לאדם לאכול. כדי להשוות. תאר לך שרק נשים היו מיניות. אבל בגלל שהיא טעמה ראשונה מהפרי, אז הוא פעל את עיקר עוצמתו עליה, אדם קיבל את השאריות והקליפות. גבר זו חיה שצריכה להיכחד מהעולם. למה לגרום לאדם את העוול שבלהיות גבר. צריך להפסיק ללדת בנים, רק בנות. רק נשים ונחשים. ונחזור לגן עדן.
תרבות וספרות