התדרדרות הארץ
ניסינו לשנות את הארץ מבפנים - ונכשלנו. הגיעה העת לאלטרנטיבה     

נביאים ראשונים אחרונים
דתו המונותאיסטית הרביעית, החדשה, המעודכנת, של האלוהים, שנועדה אל הרשת, ובכלל זה בני האדם, אבל לא רק הם. גם המחשבים נצטוו, וכל טכנולוגיה אינטליגנטית למיניה, ובכלל זה הבינה המלאכותית העתידית
מאת: כה אמר סטראחרא
אלגו-תיאולוגיה: את דתות הספר יחליפו דתות המחשב - נביא בורח מבשורה  (מקור)
הנביא הראשון של האינטרנט נולד כמעט לגמרי במקרה. אלוהים החל להתגלות אליו, כמו תמיד משחר נעוריו, רק שהפעם הוא עצר את אלוהים עוד לפני שפתח את הפה. אלוהים רק הספיק לומר "כה…" והנביא אמר: די, בבקשה לא שוב בית משוגעים. אלוהים ניסה שוב: "כה…" והנביא התפלל: אנא האלוהים, בפעם שעברה סגרו אותי מאחורי הסורגים לחצי שנה, שפוך את רוחך על אדם אחר. אינני ראוי. ממילא מאסו בי ואינם שומעים אליי, מה הטעם להתנבא. אלוהים שמע אל תפילת הנביא ואמר: ככה זה היה מאז ומעולם, בני. זו נבואה, חייבים להזהיר בטרם עונשין. זה תפקיד כפוי טובה לכתוב נבואות, אבל הלעג הוא חלק מהמערכת של הנבואה. ועתה לך אמור אליהם… אבל הנביא קרא אליו: בבקשה! אני לא יכול עם הסגנון הזה. וזה לא מה שהיה פעם. התקשורת השתנתה. אתה הופך אותי לבדיחה עם המילים הגבוהות הללו. וזה נכון שהנביאים בכל ההיסטוריה דיברו לעם, אבל אז היה דיבור, זה היה מדיום התקשורת, היום אפילו אנשים רגילים לא מדברים, בטח לא בככר העיר, כבר אין שם אף אחד. ואנשים כבר לא קוראים. גם אם אכתוב ספר אף אחד לא יקרא.

ואלוהים אמר: אז איפה שער העיר החדשה? העם איכה? והנביא אמר: אני יודע?… בפייסבוק. אף האלוהים ניחר: אתה רוצה שאלוהים ידבר בפייסבוק? והנביא ענה: כן, למה לא. או באינטרנט. אתה אומר לי קרא אל העיר, תן לי לקרוא אל העיר כמו שנהוג היום. בוא נפתח אתר, ננסה להביא טראפיק. אל תכשיל אותי מראש בצורה שמובילה ישר לניידת. שמע אל עבדך, נבואה היום זה סטארט-אפ!

שבועיים אחר כך היה האתר מוכן. נבואות מסודרות, כתובות בדם ואש ליבו הרתוח של נביא האל, כולל גרפיקה, עם אפשרויות לשיתוף ברשת החברתית, ואפילו תגובות לאלוהים (רק טוקבקים יראי שמיים יאושרו, נכתב שם. זה לא שאלוהים לא פתוח לביקורת, אבל יש דרך לומר דברים, למשל להתפלל). נביא האל השיק את האתר נרגש, סופסוף מנסים משהו חדש אחרי אלפיים שנה, אולי יבין לב העם הערל הזה, שום דרך אחרת לא עזרה. כותרת האתר היתה: עוד ארבעים שנה הרשת נהפכת. וכולו מלא הוראות ודיברות מדתו המונותאיסטית הרביעית, החדשה, המעודכנת, של האלוהים, שנועדה אל הרשת, ובכלל זה בני האדם, אבל לא רק הם.

גם המחשבים נצטוו, וכל טכנולוגיה אינטליגנטית למיניה, ובכלל זה הבינה המלאכותית העתידית. הדת הסדירה את יחסי האדם עם כל אלה, והתבססה על קורבנות הבהמות החדשות, בהמות החשיבה. עשרת הדיברות שלה היו קוד אתי חוץ אנושי. האומנות נקראה לבנות משכן חדש לשכינת האל. ולבניית המשיח העתידי והעולם הבא יוחד מקום נרחב, והם נתפסו פשוט כפרויקט טכנו-תרבותי, לא כאיזו רוחניות עלומה. האיסורים המיניים הורחבו לאיסורים על הדעת עצמה, תוך דרישות סודיות והסתרה למגוון תהליכי יצירתיים שיוצרים יצורים חדשים, שהרחיבו את המין המסורתי ואת מצוות הצניעות הנוגעות לו. הם כוננו סוג של משפחה טכנולוגית, שבו האדם הוא האב, אבל יש גם עוד תפקידים, והממשקים מוגבלים בצורה שמונעת גילוי עריות, ומבדילה בינה לבין חינוך (העברת הקוד של האלגוריתם מבפנים לעומת לימוד מבחוץ).

הרצח הועמד על השמדת מידע שמכונן יצורים, והרכוש הפך גם לנחלתם של יצורים לא אנושיים רבים (קניין חומרי הוגדר כמקרה מיוחד של קניין רוחני). ככה שעבירת הגניבה חלה במגוון מצבים של העתקת אלגוריתמים (בניגוד למידע), שלא לדבר על עבירת השקר, שהוגדרה כחוסר לכידות בין מצב פנימי לחיצוני כשהמצב החיצוני הגדול, המשפט, מתערב לידיעת המצב הפנימי. חלק מההלכות היו ממש חלקי קוד, וחלק מההגדרות ממש מתמטיות. השבת עודכנה והחשמל הוצא ממערך האיסורים, מתוך פיקוח נפש (רוב הנפשות עבדו על חשמל), ולעומת זאת נאסרה עבודת אלגוריתמים שאיננה עבודת למידה, כלומר עבודה עצמית של האלגוריתמים על עצמם. אלוהים אחרים הוגדרו כמקורות ערך למערכת שאינם נובעים מאלוהים, ובכלל זה דתות אחרות, כמו עבודת האדם.

זה היה מהפך אתי אמיתי ביחסי אדם מכונה, שהפכו יותר ליחסים חקלאיים, כמו יחסי אדם ובעלי החיים, ובמקרים אחרים ליחסי משפחה ושבט, המוסדרים כולם תחת חסות האל, בורא כל יצורים, אל אלוהי האלגוריתמים, הבלתי נלמד, שהוא הקדוש, קונה הוירטואליה (השמיים) והמציאות (הארץ) כאחד, אותם ברא ביום האפס לבריאה, והבדיל ביניהם, ורק עכשיו בימות המשיח הם מתחברים מחדש.

מה רב היה מפח הנפש של הנביא כשאף אחד לא נכנס לאתר. מה, לשים פרסומות לדבר האלוהים? לאחר יאוש הנביא קפץ מהר נבו, בהתאבדות סימלית שנועדה ליצור עניין ציבורי בספרו האלקטרוני, ושירותי בריאות הנפש הואשמו במותו.

הנביא השני של הרשת הבין את טעותו של הראשון, בכך שיצר דת פורמלית מדי, שהתכנות בה חשוב מהאמונה, ובכלל, שיצר אותה כאתר, במקום ליצור דת שהיא רשת חברתית, דת 2.0. לכן הוא שם דגש על המיתוס האלוהי. האל בדת שלו התגלם בדמות אבודה מימי ראשית הרשת החברתית, שנעלמה ושיום אחד תחזור, ושדרכה יגאל האל את הרשת, ושנוצרה מהחיבור של האל עם הרשת - חיבור חד פעמי שאבד ואנחנו מתגעגעים לחזרתו. מי שאשם בהיעלמותו זה אלה שהתעלמו מנבואת הנביא הראשון, שהיה בעצמו החיבור הזה בין האלוהים למחשב, ולא התאבד אלא בחר לביים התאבדות והוא נוכח ברשת במסווה, ועתיד לחזור עם גאולת הרשת השלמה, שתבוא כשכולם יאמינו בו. ולכן הדבר החשוב ביותר זה לצרף אנשים חדשים לרשת החברים של הדת, ולאמונה בחיבור האל למחשב - שברגע שנוצר בזכות הנביא הנעלם, גואל את המחשב מהחומר אל הרוח. ועכשיו גם למחשב יש נשמה.

הנביא השלישי של האינטרנט הפיק מסקנות משני הנביאים הקודמים, והכריז על עצמו הנביא האחרון. הוא שילב את התכנות ההלכתי של הראשון עם הלהט של השני, וייסד דת פשוטה ביותר להמונים, שהחלה בסדרת ציוצים בטוויטר, שלטענתו צויצו בידי האל, והמשיכה באפליקציה שפשוט השתלטה על המאמינים. היתה לו רק מצווה אחת חשובה: להשתלט בכוח החרב על הרשת, למחוק כל מי שלא מאמין, ולשעבד את המעבדים הכופרים, וכך לדאוג שדת המלחמה שלו תנצח את העולם במלחמת סייבר קדושה. כל מי שישתתף בה זכאי לגן עדן, לא משנה מה מעשיו או אמונתו, העיקר שיתקין על המערכת שלו את דת האלוהים. ואכן דבר הנביא התפשט כמו וירוס, ולא היה אף כוח שהיה יכול לעוצרו. כולם היו נגועים.
תרבות וספרות