התדרדרות הארץ
ניסינו לשנות את הארץ מבפנים - ונכשלנו. הגיעה העת לאלטרנטיבה     

מלחמת העולם האפס
לאחר עשרות שנים שבהם הפוליטיקה המינית היתה הפוליטיקה המרכזית, בעצם אין להתפלא שהסכסוך נגרר למימדים אלימים. הרי הטרור המיני כבר היה קיים הרבה לפני כן
מאת: היסטוריון חדש
למה פרצה המלחמה? - האסכולה הנוירו-היסטורית נגד ההיסטוריונים של התודעה  (מקור)
המלחמה הראשונה של המאה הבאה היתה חסרת תקדים, ועם זאת המלחמה הישנה ביותר בעולם. רבים מההיסטוריונים טענו שהיא היתה המלאכותית מבין כל מלחמות העולם, אבל פוליטיקאים רבים טוענים שהיא היתה הטבעית ביותר, ושהפלא הגדול הוא שלא התרחשה לפני כן, כי היא התנהלה בין שתי קבוצות שהחלוקה ביניהן בסיסית יותר מאשר כל חלוקה לאומית או דתית או שבטית או כלכלית, באמת שני סוגים של בניאדם, כמעט שתי חיות שונות, כפי שהוכיחה הלחימה: גברים ונשים.

לטענתם, ברגע שהטכנולוגיה הפיזית ביטלה את היתרון הגברי הגופני בלחימה, זה היה רק עניין של זמן עד שתתפרץ איבה של אלפי דורות בין שני המגדרים. כמובן שהיו משפחות שנקרעו בין שני המחנות, וכמו בכל מלחמה לא כולם השתתפו, אבל גילויי האלימות היו נרחבים, לעיתים בתוך אותה משפחה, ושדה הקטל הגלובלי שנוצר הפך את כל העולם לחזית.

יש שרואים את הבסיס למלחמה בהיווצרות אזורים ומדינות בעלי ציביון מיני מוגדר, מדינות נשיות ומדינות גבריות, שהתנסו בסוגים שונים של משטרים, משליטה של אחד המינים, ועד העדפות ואפליות שונות, ולעיתים אפילו עבדות ואפרטהייד. אנשי המאות שעברו לא יכלו לדמיין כיצד מיליוני גברים יחיו ואף יהגרו למדינות שבהן ממוסדת נחיתות הגבר, ויטענו בעצמם לנחיתותם המינית, הרגשית והתרבותית ולפעמים אף השכלית בפני המעמד - או במקומות מסויימים הגזע - הנשי העליון. כיצד גברים אלו יכריזו שההיסטוריה עיוותה את מקומו הטבעי של הגבר בתחתית הסולם החברתי, וישאפו סיפוק רב ממעמדם החדש, ויצהירו שהם מאושרים יותר ואף מסופקים יותר מינית במטריארכיה.

כיצד מיליוני נשים וגברים מאוכזבים אחד מהשני, ושונאים אלה את אלה, יעברו למדינות שבהם רק מין חד מיני הוא חוקי, או בסיפוק מרובוטי בובות וזונות מהמין השני. כיצד שיעור הגירושין שהגיע כמעט ל100% ושיעור הפגיעות המיניות האדיר וחוסר האמון המוחלט במין השני, יחד עם מות האהבה, המצאת תחליפים מיניים, וההשמדה של מוסד המשפחה, יביא מיליארדי בני אדם לזרועות מנהיגים כריזמטיים הניזונים משנאה מינית ומהפצתה, ואפילו פאשיסטיים מגדריים, כולל כאלה הקוראים להשמדה מוחלטת של המין השני, מאחר שהטכנולוגיה כבר לא זקוקה לו לרבייה.

כמובן שהיו חברות שיוויוניות או מדיניות קוויריות משונות שהיו ניטרליות בעימות, אך לאחר עשרות שנים שבהם הפוליטיקה המינית היתה הפוליטיקה המרכזית, בעצם אין להתפלא שהסכסוך נגרר למימדים אלימים. הרי הטרור המיני כבר היה קיים הרבה לפני כן, בתאים קיצוניים, ובחירת המטרות הפרובוקטיביות שלו התסיסה את המגדרים אחד נגד השני. נשים שסירסו גברים, וגברים שאנסו נשים - אלה היו מעשי טרור שסירטונים שלהם פורסמו כל יום והלהיטו את הרוחות במשך שנים. תנועת הנשים שהיתה מוכנה להוליד רק בנות, או תנועת הגברים שהחליפו את הנשים ברחם מלאכותי והולידו רק גברים - אלה היו הניצנים של החלוקה החדשה-עתיקה של החברה האנושית.

היסטוריוניות טענו שהאיבה היא תוצר של אלפי שנות דיכוי והיסטוריונים טענו שדווקא הדיכוי הנגדי הוא שהוליד את השנאה, ובמיוחד ההסתה הנשית. היסטוריונים של הרעיונות טוענים שהאיבה המגדרית נעוצה עוד לפני כן, בחלוקה של התרבות האנושית לשתי תרבויות דה-פקטו: תרבות נשית ותרבות גברית. הם מצביעים על הרגע בהיסטוריה שבו ספרות נשים נקראה ונכתבה בעיקר בידי נשים וספרות גברים נקראה ונכתבה בעיקר בידי גברים, עד שנוצרו שתי מסורות תרבותיות מקבילות ועוינות במידה רבה, וכל תחומי האומנות, העניין, ואף התרבות הפופולארית התפצלו לשני מגדרי רוח שזלזלו אחד בשני. הגשרים התרבותיים המעטים והשבריריים שנבנו ביניהם הלכו והתמוטטו. אפילו השפה נשמעה כבר שונה.

למעשה, השוני הנוירולוגי בין שני המינים יצר שתי מציאויות אלטרנטיביות, ברגע שהעיתונות והתרבות התאימה עצמה בצורה כל כך הדוקה ואישית למוח הצרכן, והאינטרסים המיניים המנוגדים באופן טבעי (כן הטבע הוא שיצר את חוסר ההתאמה המובנה הזה) היו שורש התיעוב - כך לפי האסכולה של הנוירו-היסטוריונים. הדתות הגבריות והנשיות שציירו את המין השני בצבעים דמוניים ויחסו לו טומאה ותועבה הואשמו גם הן, במיוחד בידי זרם היסטוריונים של התודעה. מרגע שהנצרות התפצלה בין נצרות של מרים לזו של ישו, ומרגע שמאמינות רבות טענו שאלוהים היא אישה, טענה אסכולה זאת, נזרע זרע הפורענות.

ולאחר שהפילוסופיה המערבית התפצלה לפילוסופיה גברית ופילוסופיה נשית (כפי שבעבר היו המסורת הקונטיננטלית והאנליטית) שמושגיהן שונים ואין ביניהן שיח מגשר, העימות הפיזי היה רק תוצאה רחוקה של העימות הרוחני, שאפשר לראות אותו עוד בעימות העתיק בין אלוהים והשכינה, או בין זאוס להרה, או בכל מיתולוגיה קדמונית אחרת. מלחמת העולם שהרסה את המין האנושי היתה התגשמות נבואה עתיקה כמו המין עצמו.
תרבות וספרות