התדרדרות הארץ
ניסינו לשנות את הארץ מבפנים - ונכשלנו. הגיעה העת לאלטרנטיבה     

בגידת היהדות בגבר
אם יש לך זיווג עם אשתך - אז אתה תתקן את העולמות העליונים - ושהיא תחשוב על המאהב. זה לא עניינך מה הפנטזיות שלה - כל עוד אתה מפנטז על עולם האצילות
מאת: בעל המחבר
חטא הדעת של עידן המידע: לגלות מה המחשב עושה עם אשתך  (מקור)
חלמתי שאשתי בוגדת בי עם המחשב. פתאום היא לוקחת אותו איתה אפילו לשירותים, לא משאירה אותו לבד לרגע, ומסתירה ממני את הסיסמא. וכמובן שבהתחלה אני לא מאמין שמדובר במחשב, ובטוח שמדובר בגבר. אבל אז אני מנתק את האינטרנט והיא אפילו לא שמה לב. ויש דבר אחד שאי אפשר שלא להרגיש, או להסתיר (למרות שהיא מנסה) - את כל האהבה שלה היא העבירה ממני אליו. ולילה אחד, אני מחליט לביים יציאה, מסתובב סביב הבית, ונכנס לחדר השינה בהפתעה - ואני תופס אותה עירומה איתו במיטה.

ואני צועק אני אשבור אותו, ובא להשליך אותו מהחלון, אבל אשתי מתנפלת עלי כמו לביאה פצועה, ומחלצת את אהובה. והיא אומרת: זה לא אסור. לא לפי הנישואין ולא לפי היהדות. הורדתי תוכנה של מאהב בהשגחת הרבנות! ואני מסתכל עליה מחבקת אותו ומסתירה איתו ממני את השדיים שלה וצועק: בואי באמת נלך לרבנות! הרי אם אני מוחק אותו זה לא רצח, לפי היהדות שלך, נכון? אז תדעי לך שכשתצאי מהבית אני אהפוך את כולו עד שאגלה איפה החבאת אותו ואשחוט אותו שחיטה כשרה - בהשגחת הרבנות. והיא אומרת: תפסיק להיות כזה דרמה-קווין. תוריד לך תוכנה של מאהבת כשרה. הרי מזמן האהבה שלנו נגמרה, אז לפחות שתהיה לנו אהבה. אתה בכלל יודע מה זאת אהבה? שנים לא התרגשתי ככה. ואני צועק: מה אכפת לי אהבה! זה לא עובד ככה אצל גברים. לא יכולת לבגוד בי עם גבר אמיתי?

ואני הולך לרבנות לעשות שם בלגן, והרב המתקדם - כי גם ברבנות כבר הכל הייטק - אומר לי: אנחנו מצילים ככה אינספור נישואים. זה לטובת הילדים, לטובת המזבח שלא מזיל דמעות, וגם לטובת האושר הסובייקטיבי שלך! כן, מחקרים מקיפים ברומנטיקה התנהגותית גילו שמאהב ממוחשב מגביר את האושר בזוגיות - של שני בני הזוג. תן לזה צ'אנס. מבחינה נוירולוגית זה משפיע בדיוק כמו מאהב אמיתי, רק בלי תופעות הלוואי של מאהב אמיתי. זה טיפול מומלץ בסל התרופות - ואלה ממצאים עדכניים מחקר המוח. מטא-אנליזות מראות שטיפול זוגי אנושי לא אפקטיבי - מחשב-מאהב זו ברכה לאנושות.
ואני רוקע ברגליים: אז מה אם זה נכון! אתה לא מבין שזה לא חשוב אם זה נכון? לא התחתנתי כי זה נכון! למעשה, זה כנראה לא נכון!
והרב מסתכל עלי: אני לא מבין. מה הבעיה? אתה יודע כמה דתיים משתמשים בתוכנה? מחלקים אותה במקווה עם שבועיים ניסיון במתנה. אתה מעדיף שהן ילכו לתעשיית הטכנו-פורנו, כמו החילוניות? חוצמזה, אין שום בסיס בתורה לאסור יחסים עם מחשב, או אפילו עם רובוט. אז מה אתה רוצה ממני, אני רק פוסק הלכה. אני לא יכול לשנות את ההלכה ככה שתתאים לך. אנחנו פועלים לפי מה ציוויי התורה הקדושה. זו לא תוכנית לבקשתך. ואני לא יכול לאסור על משהו שמותר - למעשה, אסור לי לאסור, כי זה "בל תוסיף". אם הקב"ה היה נגד - הוא היה אוסר את זה.
ואני מזדעק: אתה רוצה להגיד שאלוהים היה אומר למשה שאסור לשכב עם מחשב?
והרב אומר: אתה רוצה לומר שאלוהים לא ידע שיהיה מחשב? התורה היא תורת חיים - תורת נצח - החשיבה שלך נובעת מתוך חוסר אמונה אמיתית.

ואני מבין שדבר לא יצמח לי מהרב, כי גמרא ותוכנה הולכים ביחד, ואני הולך למקובל. ואני אומר לו: אתה חייב להבין! יש פה משהו לא נכון מבחינה רוחנית, פגם נורא בעולמות. זה לא היה אמור להיות. והמקובל מסתכל עליי בעיני עגל: אין פגם הברית לנשים. כי אין להן זרע. ובכלל מה אכפת לך מאשתך, כשיש לך את השכינה. מה, השכינה זו לא מאהבת שהורדנו לנו, כשנמאס לנו מהחוקית? אם יש לך זיווג בליל שבת עם אשתך - אז אתה תתקן את העולמות העליונים - ושהיא תחשוב על המאהב. זה לא עניינך מה הפנטזיות שלה - כל עוד אתה מפנטז על עולם האצילות.

ואני עוזב את המקובל והולך לאדמו"ר המשוגע, כי רק הוא באמת יבין. למעשה, כל הבעיה איתו היא שהוא יבין יותר מדי. והאדמו"ר אומר לי: כדי להבין, אתה צריך להסתכל על העניין מזווית הרבה הרבה יותר רחבה. כשהעולם האנושי הולך לקראת התנגשות עם העולם הלא אנושי - אז התורה הולכת להתנגשות עם התוכנה. ואם התנגשות העולמות תהיה שבירה, כמו שבירת הכלים - הרי שזה סוף עולם האדם, ולכן סוף התורה. לכן הדבר הכי חשוב לדאוג לו הוא שהמפגש בין העולמות יהיה זיווג, והדרך של היהדות להזדווג עם עולם אחר היא באמצעות התורה. לכן התורה צריכה לפתח נקודות מגע עם העתיד, שיהפכו לחיבורים. ומהם החיבורים הללו? חיבור ספרים חדשים - חיבורים חדשים. והעיקר בחידושים הללו זה לא מהו היחס של התורה למחשבים, כמו איזה מדריך בתנועת נוער, ששואל מהו יחסה של התורה לתרבות המערב. אלא לפתח את היחס של המחשבים לתורה. לכן אשתך עושה דבר חשוב - שהיא מזדווגת עם המחשב. לא בגללה - אלא בגלל המחשב. כי מחשב שמתפתח למאהב של אישה הוא לא סתם אינטליגנציה מלאכותית - אלא נשמה מלאכותית. ולכן עתיד הנשמה הוא דווקא ביחסי אהבה בין אדם למחשב. חייבים לפתח את התחום של רומנטיקה מלאכותית ואהבה מלאכותית, כי אחרת נישאר רק עם בינה מלאכותית והבנה מלאכותית. אתה מבין? בטח שאתה מבין. כי זה בדיוק מה שכאב לך כל כך. חשוב כל כך שיכאב - כי רק אז אתה מבין. אתה עדיין אוהב אותה.
חיי לילה