התדרדרות הארץ
ניסינו לשנות את הארץ מבפנים - ונכשלנו. הגיעה העת לאלטרנטיבה     

מלאכית חבלה
תראה איזו אבולוציה עברו החילונים! פעם, החילוני היה טוען: סבא שלי היה קוף. היום החילוני טוען: סבא שלי היה רב. הולך ועולה הדור, ובמיוחד הדור של הסבים. והסבא הכי שווה זה סבא בשואה. גם סבא מרוקאי הולך היום טוב. אתה רואה איך אני מבינה הכל בגלל שאני דוסית? היא לא תבין כלום, ואתה יודע למה? כי היא חילונית
מאת: אל תקטוף
אוהבת אותי, לא אוהבת אותי  (מקור)
חלמתי בלילה שאנחנו יושבים במסיבת יומולדת של הבחורה החדשה. והבחורה החדשה יושבת בראש השולחן ומולי יושבת ש' ואני אומר ל-ש' שזו הבחורה החדשה ושתסתכל עליה על הפנים שלה - כי אני הולך להתחתן איתה. ואז ש' מגישה לי בתחינה פרח, מעבירה לי פרח על השולחן שהיא עשתה מנרות, נרות לבנים בתוך אדום, ואני מאוד מתרגש, ולבי נפתח ל-ש' אבל אני רוצה להראות לה שאני לא באמת רוצה את הפרח, שזה לא באמת מתאים כבר, ואני עוד כועס עליה ורוצה שיהיה לה כאב, ומראה לה שתראה את הפה היפה של הבחורה החדשה בראש השולחן שמדבר עם הידיד ההומו שלה שמתכופף אליה, ו-ש' אומרת לי מה אתה מסתכל על הפה על השפתיים, תסתכל על העיניים איך היא מסתכלת על הידיד הזה שלה, היא רוצה אותו.

ו-ש' מחייכת לי: מה פתאום ידיד הומו, אתה לא קולט. ואני אומר: מה את רוצה ממני? ו-ש' אומרת: כלום. אתה לא קולט כלום. ואני אומר מה אני לא קולט, ו-ש' אומרת אתה לא קולט? היא חילונית. ואני אומר מה פתאום חילונית! ו-ש' אומרת ממתי לדוסית יש ידיד הומו? ואני עונה היא לא חילונית, סבא שלה הוא רב גדול. ו-ש' נורא בטוחה בעצמה למרות שהיא פגועה מאוד, וצוחקת: תראה איזו אבולוציה עברו החילונים! פעם, החילוני היה טוען: סבא שלי היה קוף. היום החילוני טוען: סבא שלי היה רב. הולך ועולה הדור, ובמיוחד הדור של הסבים. והסבא הכי שווה זה סבא בשואה. גם סבא מרוקאי הולך היום טוב. אתה רואה איך אני מבינה הכל בגלל שאני דוסית? היא לא תבין כלום, ואתה יודע למה? כי היא חילונית.

ואני מסתכל עמוק על הבחורה החדשה, שמאוד שמחה ביומולדת שלה ולא יודעת מי הושיבו מולי, אבל גם חייבים להודות שלא מתעניינת בי במיוחד, ומנסה לראות לה בעיניים אם רואים שבתוך תוכה היא חילונית, ולכן היא אף פעם לא תבין את החלומות, גם כשאספר לה (אם בכלל אספר לה). ואז ש' אומרת לי, כאילו אנחנו מתחתנים ומדברים על התנאים, שהיא רוצה שנגור ביישוב בנימין. משהו בשטחים. ואני אומר לה שזה לא מתאים לה ולא לי, ושאין אף מקום בארץ שמתאים לה ולי, ושהיא רואה. ואני בוכה שהיא תעזוב אותי, אבל דווקא בגלל זה היא מבינה שיש לה עדיין כוח עליי, והיא אומרת לי לחכות למטה. אבל אני מבין שהיא תשוב, כי עכשיו היא יודעת שבכיתי בגללה, ועדיין אכפת לי, למרות שבכיתי שהיא תלך כבר.

והמסיבה נגמרת, ואני בבית, לבד מדליק נרות, ואז ש' באה אליי הביתה עם המכונית שלי (!). וזה רגע לפני שבת, ויש לה את הפרח הנובל ומכמיר הלב ביד, כפרחים לשבת, וכבר אי אפשר לגרש אותה כי זה רגע לפני שבת והיא לא תספיק לחזור. וחייבים להזמין אותה, והיא יושבת אצלי לידי בספה כשהיא ללא חולצה, אולי גם ערומה לגמרי, אבל לא הסתכלתי למטה כי השדיים שלה משכו אותי להסתכל אבל הם היו כמו השדיים של החדשה ולא כמו הענקיים שלה, וגם היו בתנוחה שהם נופלים לבפנים ולא גדולים, כי נשענה אחורה. והיא אומרת לי משהו שהיא כנראה אפילו לא אמרה אלא שאני מבין שהיא רוצה לחזור, למרות שהיא אולי לא רצתה, או שהיא כן רצתה ולא אמרה, אבל ככה אני מבין. אבל אני כבר אמרתי לה בלי לשמוע ממש - שיש לי חברה חדשה, ושהיא טובה כמוה, ושזה התור שלה הפעם כי היא הלכה (למרות שזה לא נכון שהיא טובה כמוה, אבל לא רציתי לפגוע בה וגם אני לא מרגיש ככה פתאום למרות שזה לא הגיוני). ואז היא הולכת משם ונוסעת משם בשבת (!) עם האוטו שלי - ונפגעתי מאוד מאוד מזה שהיא הלכה, למרות שכבר בכלל לא רציתי אותה.
חיי לילה