התדרדרות הארץ
ניסינו לשנות את הארץ מבפנים - ונכשלנו. הגיעה העת לאלטרנטיבה     

חלום על שין אחרי הנישואין
ואני מחפש אחריה ברחובות ומגלה רחובות שמזמן לא הלכתי בהם שנים ואני רוצה להציל את ש', וכלתי כועסת עליי שאיחרתי בשבת. ואז אני אומר לה שיש ש', והידידה שסיפרתי לה עליה היא ש' והיא בת זוג לשעבר ולא ידידה
מאת: לכה דודי
בואי כלה  (מקור)
חלמתי שאני הולך לבית כנסת בליל שבת ו-ש' נותנת מתחת לבית הכנסת חוג של סיפורים אירוטיים ואני מגלה שהיא מפרסמת את כל הצרות שלה באינטרנט וביניהם סיפורים אירוטיים, ואני רוצה לעזור לה ומרים אותה בידיים, כי היא כותבת על כל כאב הלב שלה עם הבחור וההסתבכות שלה איתו, ואני מצליח להרים אותה בידיים כמו בסרטים למרות שאף פעם לא הצלחתי להרים אפילו ילד ובטח שלא מסוגל להרים אישה, וכל כמה זמן זה כבד והיא כמעט נופלת ואני משנה תנוחה ואנחנו מדברים על מה שהיה - כשהיא בידיים שלי. ואני לוקח אותה משם בלילה ברחובות של איפה שגרתי פעם ומזמן לא הלכתי שם. וכולם כבר חוזרים מבית הכנסת ולא ברור לאן אני לוקח אותה ואז היא נחמדה אליי, ואני אומר לה שאם יהיה לי כסף מהספרים בעתיד אני אאתר אותה ואני אתן לה אותו. והכוונה גם אם היא תהיה נשואה למישהו אחר. ואני מתפלא על עצמי שאני אומר את זה כי בכלל לא מגיע לה, ואומר לעצמי שאני משוגע שאני אומר את זה אבל אין לי שליטה על הפה כי אני אוהב אותה.

והיא אומרת שעכשיו שאני לוקח אותה ככה היא כן נמשכת אליי ושזה לא היה אף פעם, ואז אני אומר שהאמת היא - כי נראה לי שאני צריך לומר את האמת בגילוי הלב בינינו ושהתקרבנו - והאמת היא שאני כועס עליה. ואז היא מתעצבנת עליי - ומתהפכת עליי - ולא רוצה לדבר אתי ונעלמת ואני מחפש אחריה ברחובות ומגלה רחובות שמזמן לא הלכתי בהם שנים ואני רוצה להציל את ש', וכלתי כועסת עליי שאיחרתי בשבת. ואז אני אומר לה שיש ש', והידידה שסיפרתי לה עליה היא ש' והיא בת זוג לשעבר ולא ידידה. ושתבין שקשה לי. וזה מרחיק אותה ממני, ואני חושב שתתאמץ, שתבין, שזה לא פשוט. ואז אחרי שתתאמץ היא אולי לא תזרוק אותי כמו ש', שאני רדפתי אחריה - ולא התאמצה.

אבל נראה שאני לא מצליח להסביר את זה לה והיא לא מבינה, ואני מתבאס שפספסתי את ההזדמנות עם ש' שפתאום התקרבנו ואז בלי התראה ברחה, ומה עשיתי לא נכון. והנה עכשיו אני שוב מספר את האמת לכלתי החדשה, ומקל עליי שכבר לא מסתיר, וחשבתי שזה סופסוף יקרב - אבל האמת לא עוזרת. וכבר לא מכיר את הרחובות של איפה שגדלתי והכל כבר מלא חרדים, והילדים החרדים אומרים הוא משטרה, וילד אחד אומר לא יכול להיות כי יש לו כיפה שחורה אבל הוא נראה מוזר עם כיפה. ואני מפחד מהילדים רץ שם במדרגות איפה שהיתה ילדה שאהבתי פעם, והיה שם שער שהיינו נכנסים לחצר שלה, אבל אני ממשיך לרוץ כאילו אין שם שער במדרגות כי היא לא גרה שם מזמן עזבה את השכונה לפנינו, ואף אחד מהילדים החרדים לא יודע שהייתי שם בתור ילד הרבה לפניהם - ושזה המקום שלי לפניהם.
חיי לילה