התדרדרות הארץ
ניסינו לשנות את הארץ מבפנים - ונכשלנו. הגיעה העת לאלטרנטיבה     

עלייתו ונפילתו של העיגול השחור
כולם רוצים רק דברים שיש עליהם עיגול שחור, כי מה יותר אלגנטי ומתקדם מעיגול, ועוד סתם שחור, ועוד על רקע של שלג לבן. הפשטות היא הגאונות. איך לא חשבו על זה קודם? והאינטלקטואלים של תקופת האבן אומרים: מהפכת השטריימל תשנה את כל מה שחשבנו על הראש, וכל מי שלא ישקיע בשטריימל ישאר מאחור, בשלג, לבד, עם האינטלקטואלים מתקופת האבן הקודמת
מאת: ברבור שחור
סיזיפוס והשטריימל  (מקור)
חלמתי שאני חי בתקופת הקרח, וכולם מסתובבים סביבי בעיגול ומקנאים בשטריימל השחור שלי, שנדמה להם כמו אייפון מהעתיד. איזה עיצוב, איזה גימור! ואני מבין שאני יכול להיות סטיב ג'ובס של תקופת האבן, ולהקים את אפל של השטריימל - אביזר חדש שישלים את הראש האנושי במה שחסר לו באמת, ויעביר אותנו לעידן חדש מבחינה טכנולוגית ואינטלקטואלית, שבו הכובע עושה את האדם. ואני קורא לזה מהפכת הכובע. והסמל המסחרי שלי זה עיגול שחור, וכולם רוצים רק דברים שיש עליהם עיגול שחור, כי מה יותר אלגנטי ומתקדם מעיגול, ועוד סתם שחור, ועוד על רקע של שלג לבן. הפשטות היא הגאונות. איך לא חשבו על זה קודם?

והאינטלקטואלים של תקופת האבן אומרים:
מהפכת השטריימל תשנה את כל מה שחשבנו על הראש, בשנים הקרובות נעבור מהפכות על מהפכות שישנו לנו מהיסוד את תפיסת האנוש, וכל מי שלא ישקיע בשטריימל ישאר מאחור, בשלג, לבד, עם האינטלקטואלים מתקופת האבן הקודמת (אני לא מבין מספיק להבחין בהבדל בין האבנים), כלוא במושגים פרה-כובעיים מאובנים. זה לא עוד אביזר לבוש, אלא חשיבה חדשה, חשיבת הכובע, שאין לנו עדיין מושג מהי אבל היא תלך ותתברר עם ההתקדמות הנוספת של השטריימל, שיילך ויתגלגל במהירות יותר ויותר מואצת, עד שיקרה, כנראה, משהו.
ואינטלקטואל ביקורתי מגרד בפדחתו:
להפך! זה מפנה דיאלקטי של חזרה לפרוות הקוף. הקידמה היא בעצם הליכה אחורה, מה, אבא שלי לבש שטריימל? האם זה הפריע לו לחשיבה הביקורתית? הרי הוא היה מהמבקרים האמיצים של הבישול באש.
והם לוקחים נבוטים ומתחילים לדפוק אחד לשני בראש. כי אין כמו נבוט אינטלקטואלי - אומרים שזה מחדד את החשיבה.

אבל הקבוצה שבאמת תוקעת לי מקלות במהפכת השטריימל המתגלגל אלה הריאקציונרים המוסריים. בהתחלה אני רק שומע עליהם מההפגנות נגד הכחדת הממותות, והצעקות שחייבים לעשות משהו, כי הממותות הולכות ונכחדות, ואם לא נפסיק לאכול אז הממותות יכחדו ולא יהיה לנו מה לאכול, כי הכחדת הממותה היא סוף המין האנושי, ואיך אפשר בעיניים פקוחות לא לראות שאנחנו מביאים את סופינו בעצמנו. הדורות הבאים לא יסלחו לנו (למרות שלא יהיו דורות באים). וקבוצה אחרת מתנגדת להשלכות הרות האסון של שימוש בכלים מלאכותיים, אתם לא רואים שכל האבני צור הללו מקהות לנו את הציפורניים, מי יכול היום לקרוע עור? הניבים שלנו ושל הילדים שלנו מתנוונות והילדים כבר לא מסוגלים בלי האבני צור הללו כל הזמן, כל הזמן הם בידיים שלהם והם מתעסקים לשייף אותם, והם כבר לא יכולים לשרוד בלעדיהם, הפכנו למכורים לאבנים. אבנים! מה שסבא רבא הקוף ידע לעשות, לנשוך כמו שצריך, הנכד כבר לא מסוגל אפילו לפצח אגוז בלי אבן. שלא לדבר על גולגולת.

אבל אז הם מגלים שלאנשים כבר לא אכפת מכל הדברים האלה, וכולם מדברים על השטריימל החדש, ולמי יש שטריימל יותר חדש עם יותר זנבות, והם כמו תמיד נשארו מאחור (אבל לא זו היתה המטרה?), אז הם מהר רצים לכיוון של השטריימל ומתחילים להתנפל עליו. השטריימל זה רק ההתחלה. תתחיל חברה שיש בה כובעים, וחברה עם כובעים תהפוך מהר מאוד לחברה עם מעמדות. ואנשי השטריימל ישעבדו את האנשים ללא שטריימל, כמוכם, או שקצרה ידם מלהשיג שטריימל וזה כי לא היה להם שטריימל מלכתחילה שאיפשר להם להיות למעלה, וכל זה העיגול השחור עושה כדי שתודעת השטריימל תשתלט על העולם. וחכו חכו, אתם תראו מה השטריימל יעשו לראש שלכם, לאט לאט השיער הטבעי יהיה פחות חשוב לאבולוציה, ויתחיל לנשור, ויותר ויותר אנשים ישארו קרחים, ואז הם כבר לא יוכלו יותר בלי השטריימל, והשטריימל ינציח את עצמו וכבר לא יהיה ניתן לדמיין ראש בלי שטריימל. ומי ירוויח מכל זה? נכון, עיגול שחור.

וכבר תופסים אותי בתוך סיר גדול לבשל אותי למדורת השבט, אבל אז, למזלי, דווקא בתקופה שאני כלוא ומפטמים אותי בממותות לסעודה האחרונה של קץ עידן השטריימל (ההספדים בכל מקום), דווקא אז התגלה הסדק הראשון בקרח. ומיד אחריו התחילו עוד סדקים, וכולם אומרים: אתם לא מרגישים שנהיה יותר חם? לא עדיף קצת להוריד מפרוות הממותות הללו, השטריימל גורם לראש שלי להזיע, ומהר מאוד כולם זונחים ושוכחים את השטריימל, והשטריימלים המרופטים מתגלגלים בכל מקום, ובמקום זה כולם מתחילים להתעסק בבעיה הבוערת באמת שמיום ליום מחמירה ולא עוצרת, והולכת לשים קץ לתרבות האנושית, להכחיד את כולנו ולהביא לסוף עידן הקרח ולשואה עולמית: ההתחממות הגלובאלית.
חיי לילה