התדרדרות הארץ
ניסינו לשנות את הארץ מבפנים - ונכשלנו. הגיעה העת לאלטרנטיבה     

הכחשת אקלים והכחשת שואה
ואני שואל: אתם בכלל מקשיבים לי שם למעלה? עומד לפניכם גו'ק אמיתי, מקורי, ומספר לכם היסטוריה של הרעיונות מגוף ראשון. מי שנולד, כמוכם, אחרי 2080 לא יודע בכלל איזה שטויות היו בימיי, ויודע רק איזה שטויות יש בימיכם. החילוניות המירה את הפחד מהגיהנום בפחד מהתחממות כדור הארץ, ואת הרצון להגיע לגן עדן בשאיפה הירוקה לשמור על איכות הסביבה
מאת: באג 2100
מספיק ג'וק אחד בגן עדן כדי להפוך אותו לגיהנום  (מקור)
חלמתי שאני חי בשנת 2100, וההתחממות הגלובאלית נחשבת לפלופ הכי גדול בהיסטוריה מאז באג 2000. ומכיוון שחרדי בשנת 2100 זה כבר באמת מוצג ארכיאולוגי, עם שטריימל משוחזר משועל סינטטי וכיתוב מוזיאלי - תופעה פרה-פוסט-היסטורית - אז ממנים אותו להיות מרצה ללימודי תנועות ריאקציוניות, בחוג למגזר, בפקולטה ללימודי נודניקים. והראשים של הסטודנטים מעופפים בכיתה, כי הגוף שלהם נשאר בבית ורק הראש הגיע, ואני כותב על הלוח (כלומר על איזה אזור במוח שלהם שהוא הלוח של המרצה):

תנועה שרוצה לחזור אחורה - תנועה ריאקציונית. זה רעיון שהמציאו הנוצרים, שרוצים להחזיר את המשיח שלהם - ולא להביא אותו, לחזור לגן העדן - ולא להגיע לגן עדן. בקיצור, הדור של הסבים-רבים שלכם היה ממש טמבל, והמוח שלו עוד לא היה בנוי להתעופף בחלל, אז היו כל מיני חרדות, וכל מיני חרדים. אני הייתי חרדי שחור, והיו גם חרדים ירוקים, וחרדים ורודים, שאהבו ראשי תיבות של החסידויות שלהם, וחרדים לבנים, שהתנגדו לחרדים שחורים כמוני, וחרדים כחולים שפחדו מפורנו, כל מיני מינים, כמו ג'וקים. והם הלכו והתרבו והתרוצצו וכבר כולם התגעגעו לג'וקים הישנים והשחורים, כמו שג'וק צריך להיות, ויכולת להרוג אותו בכפכף בלי יסורי מצפון שנמשכים שנתיים, כי הג'וק לא יודע למות בכבוד אלא צועק לך מתחתית הרגל שזה לא בסדר שאתה מנצל את הנעל הפריבילגית שלך כדי לדרוך עליו. כי המסקנה שהם הגיע אליה מהשואה היתה שאסור להדביר ג'וקים.

ומרוב עיסוק אינטלקטואלי בתמונות של תחת, שאלו שיעורי הבית מהחוג לפורנוגרפיה אנליטית (הוא לוקח דו חוגי), אחד הראשים של הסטודנטים מתנגש בטעות במנורה, וכולם צוחקים ומתחילים להתגלגל בחדר, ואני שואל: אתם בכלל מקשיבים לי שם למעלה? עומד לפניכם גו'ק אמיתי, מקורי, ומספר לכם היסטוריה של הרעיונות מגוף ראשון. מי שנולד, כמוכם, אחרי 2080 לא יודע בכלל איזה שטויות היו בימיי, ויודע רק איזה שטויות יש בימיכם.

מי יודע מה זה סובלימציה דתית? (טוב, בלי ידיים הם לא מצביעים). החילוניות המירה את הפחד מהגיהנום בפחד מהתחממות כדור הארץ, ואת הרצון להגיע לגן עדן בשאיפה הירוקה לשמור על איכות הסביבה ואיזון אקולוגי, בעקבות המיתוס של גן העדן האבוד. לפני כן, בתקופה אחרי מלחמות העולם, הפחד מהגיהנום הומר בפחד מהפצצה האטומית והשואה הגרעינית שתעלה באש את העולם, ואילו הרצון לחזור לגן עדן התגלם בתנועת ילדי הפרחים וההיפים המסוממים והעלה ירוק שלהם. ואם תקראו טקסטים מהעידן לפני מלחמות העולם, תראו שהמלחמה היתה התגלמות הגיהנום דאז, ולעומתה הטבע הבתולי הקולוניאליסטי שזה גן עדן אבוד, או לפני כן הילדות התמימה בגן הילדים, לעומת המיניות הבוגרת החוטאת והגיהנומית. זו סטרוקטורה נוצרית לגמרי, מאז תנועת הרומנטיקה שרצתה לחזור לטבע וראתה בעיר ובתעשייה מין גיהנום מעלה עשן. ככה בכל דור ודור קמים עלינו לכלותינו ולאיים עלינו בגיהנום חילוני ולהבטיח לנו גן עדן חילוני. לא עדיף כבר המקור?

ואז אחד הראשים שעסוקים ברומה של תקרה באלוהים יודע מה, או סתם חולמים בשיעור, יורד פתאום למטה, אל הג'וק השחור שמרצה ברצפה, ומנסה להצביע עם האף. ואני מרחם עליו ונותן לו את רשות הדיבור, והוא שואל בסגנון של חוקר משטרה (שהפך גם לסגנון המקובל של חוקר מדעי הרוח): מה באמת המקור?

ואני מרים אליו את הראש (השטריימל מפלסטיק שמכריחים אותי ללבוש - כדי שלא אעבור חלילה ניכוס תרבותי עם ראש במחשב - כמעט נופל), ואני עונה: כשהאדם היה קוף שירד מהעצים והתחיל ללכת זקוף זו היתה כמובן התקדמות אדירה. אבל גם אז היו קופים שרצו לחזור אחורה ולא הפסיקו להזהיר ולצווח כמה הכול היה טוב כשהם היו סטודנטים באוניברסיטה. האדם המשיך להתגעגע לג'ונגל ולצמחייה ולפירות שגדלים מעצמם, בלי מאמץ, ושם הוטבע בו, נוירולוגית, המיתוס של גן העדן האבוד, אותה משיכה קופית בחזרה לעץ. ואז כשהוא היה צריך לחצות את המדבר הנורא מאפריקה לעולם, שם הוטבע בו הזיכרון הקדמון של הגיהנום, ושם הוא גם מצא את התחליף הראשון לגן עדן: נווה המדבר. ואח"כ הנילוס שמתואר אפילו בתנ"ך כדומה לגן עדן. ומשם זה התחיל להתגלגל לאורך ההיסטוריה, עד לגן העדן הקומוניסטי, ושאר שכיות חמדה. אבל היחיד בכל ההיסטוריה שהצליח באמת לשחזר את המיתוס היה איזה נודניק צרחן במיוחד, שאמנם ניסה לשחזר את גן העדן הרומנטי הגרמני, אבל הצליח בעיקר בשחזור הגיהנום. התנועה הנאצית היתה תנועה אקולוגית, וכל מה שהיא רצתה זה גן בלי ג'וקים.
חיי לילה