התדרדרות הארץ
ניסינו לשנות את הארץ מבפנים - ונכשלנו. הגיעה העת לאלטרנטיבה     

אדמת מריבה
ובעל ואישה רבים: ואת אמרת לי שטעינו שמכרנו את הדירה! והיא מקללת: ראש בלטה, עכשיו יהיו עליות מטורפות במחירים! וגבר מקטר: איזה מזל רע יש לי בחיים, בדיוק באמצע סקס. והשני בוכה לו: אתה יודע מה הכי כואב לי? שעכשיו הערבים ישמחו
מאת: המכון לגיאולוגיה יהודית
נסיך הגיהנום - הירונימוס בוש  (מקור)
חלמתי שיש משהו עצום שזז במיטה של אשתי ומרעיד את כל המיטה, בזמן שאני ישן כמו בול עץ. והדבר העצום הזה מתגבר ומתגבר, ועולות חריקות ואנחות ואנקות שבר...ובגלל זה אני לא מתעורר, אפילו שיש רעידת אדמה באמצע הלילה, וארון ספרי הקודש הענק ליד המיטה נופל עליי וקובר אותי. ואילו אשתי, שקוראת זבל לפני השינה וכל מיני עיתונים, יוצאת ללא פגע. זה השכר ללימוד תורה במיטה?

ואני עולה לשמיים ועומד שם תור עצום של רעידת האדמה. ומחכים שעות והרשויות לא יודעות ולא מתמודדות ולא ערוכות ליהודים מתים רבים כל כך, שלכל אחד צריך לשקול תרי"ג מצוות על כל פרטיהן ודקדוקיהן, בניגוד לשבע מצוות בני נוח שזה במסלול המהיר. ואנשים נדחפים וצועקים: מה זה, תפתחו עוד עמדות. הכול פרטץ', אני אומרת לך. ראית את הבן המוצלח של יוסל'ה? רק בשביל לראות אותו פה היה שווה. והנה מישהו כבר מתחיל למכור ארטיק, ומתמקח עם ההורים: ואם הילד יגיע לגיהנום - לא תקנה לו ארטיק? ובעל ואישה רבים: ואת אמרת לי שטעינו שמכרנו את הדירה! והיא מקללת: ראש בלטה, עכשיו יהיו עליות מטורפות במחירים! וגבר מקטר: איזה מזל רע יש לי בחיים, בדיוק באמצע סקס. והשני בוכה לו: אתה יודע מה הכי כואב לי? שעכשיו הערבים ישמחו…

והנה אני רואה שם במרכז ההתקהלות את המומחה לחיזוי רעידות אדמה, כבוד הפרופסור לגיאולוגיה מהאוניברסיטה העברית, הנכד של ש"י עגנון, שמקונן:

אני כמו נביאי החורבן שלא הקשיבו להם, ועכשיו הבית הלאומי התמוטט לנו על הראש. עוד מאז שבית סבא שלי במרכז ירושלים נהרס ברעידת האדמה ב1927 ולכן נאלצנו לעבור לבית עגנון בתלפיות – מתכוננים אצלנו לבגידת האדמה ביהודים. והנה בחורבן בית שלישי שוב נתפסנו בלתי מוכנים. זה גנטי אצלנו. אחרי הרעשים הראשונים ראש ממשלה אחראי היה צריך להיכנס לפאניקה, ולכנס מסיבת עיתונאים עם פעלולים בפריים-טיים, עם הוראות ההתנהגות ותוכנית חירום לחיזוק מבנים ותרגיל לאומי של רעידת אדמה. אבל אז לא היתה בסוף רעידה והיו צוחקים עליו. אנשים כל הזמן מתייראים מהשמיים: מטילים, מעפיפונים, ממטוסים, מבלונים, מרחפנים, מיתושים, מזיהום אוויר, מהשמש, מהחור באטמוספירה. אבל שכחו לפחד מהאדמה. לאדמה עצמה נמאס. וביום שהאדמה תתעורר - אתם תפסיקו לחלום.
חיי לילה