התדרדרות הארץ
ניסינו לשנות את הארץ מבפנים - ונכשלנו. הגיעה העת לאלטרנטיבה     

משבר הדיור והבעיה היהודית
הן מזמן היו צריכות להיפרד לשתי מדינות כמו שקרה בתנ"ך: מדינת ישראל במישור החוף ומדינת יהודה בכל השאר. ולא ברור לי למה הישראלים מסכימים להישלט בידי היהודים, בניגוד למסורת העתיקה של עמנו שתמיד רבים ומתפצלים
מאת: שר האוצר
אשתי משגעת אותי בגלל שאין לנו כסף לדירה  (מקור)
חלמתי שמדינת ישראל מחליטה להתחפש למדינת יהודה. למרות שלדעתי הן מזמן היו צריכות להיפרד לשתי מדינות, כמו שקרה בתנ"ך: מדינת ישראל במישור החוף ומדינת יהודה בכל השאר, כולל השטחים. וככה תל אביב תפסיק לסבסד את ירושלים, וירושלים מצידה תפסיק להביך את תל אביב, ובכלל יהיו שגרירויות גם בירושלים וגם בתל אביב וכולם יהיו מרוצים. ולא ברור לי למה זה לא קרה, למה הישראלים מסכימים להישלט בידי היהודים, בניגוד למסורת העתיקה של עמנו, שתמיד רבים אחד עם השני ומתפצלים לסיעות, אפילו בגטאות. אז התוצאה של התיאבון המוגבר של ישראל המודרנית לבלוע את יהודה היא שיהודה מבפנים נאבקת בישראל מתוך הבטן, ומחליטים שהכול יהודי: יש משפט יהודי, ושלטון יהודי, ובבית ספר מלמדים מתמטיקה יהודית, ואז שואלים למה אין כלכלה יהודית, הרי היהודים טובים בכסף, לא? בואו ננהל כלכלה לפי מקורות היהדות.

ומחליטים לחפש בישיבות מישהו שיתן את הפרספקטיבה היהודית על כלכלה, ולוקחים אותי לשר האוצר היהודי-הישראלי ששואל: איך מתגברים על משבר הדירות והתשתיות והכבישים הפקוקים? ואני עונה לו כמו יהודי טוב - כי הבנתי שזה מה שמצפים ממני - בשאלות: למה לדעתך המקדש נכשל והתורה הצליחה? והוא עונה: כי במקדש הקריבו פרות. ואני שואל: וממה אתה חושב שעשויה התורה אם לא מפרה? למה התנ"ך כבש את העולם והמקדש לא כבש אפילו את הר הבית? למה התהליך שעבר על הספר לא עבר על הבית? למה הספר ואפילו המחשב הפכו לשווים לכל נפש חולמת, ואני יכול לכתוב בלילות בזמן שאשתי ישנה, אבל אני לא יכול לקנות דירה ולישון בשקט? עברו אלפי שנים, אז איך יכול להיות שעדיין ההוצאות הגדולות ביותר גם של יחידים וגם של מדינות הן על מבנים ותשתיות? ואלו גם ההשקעות ה א י ט י ו ת ביותר, בפיגור בלתי מוסבר אחרי כל טכנולוגיה אחרת. האם החומרים עולים כל כך הרבה? איך בית, מוצר טכנולוגי מתקופת האבן, עולה פי אלף ממחשב, מוצר מתקדם פי אלף מבחינה טכנולוגית?

ושר האוצר הישראלי מתעצבן ושואל: אז מה התשובה היהודית שלך? זה לא חכמה לשאול רק שאלות. ואני עונה: השאלה שלך מראה שכבר התקדמנו! השיטה היהודית לענות לכל בעיה היא שהבעיה עצמה היא הבעיה - למצוא את התשובה בתוך השאלה עצמה. אז התשובה נמצאת בשאלה - תחום הבניין לא עבר אפילו את המהפכה התעשייתית והייצור המוני, והוא התחום האחרון בכלכלה שתקוע בתקופת האבן בייצור ידני, בניגוד להדפסת מעגלים במחשב ודפים בספר. אם היה אפשר להדפיס בית או מחלף מקובץ של אדריכל במדפסת תלת ממדית של פלסטיק ובטון ומתכת ואספלט, כמו שמדפיסים מעגלים בראש של ג'וקים שחורים, או ג'וקים בראש של עיגולים שחורים... אם היה אפשר להזמין מבנה ממבחר דגמים באינטרנט באיכות תקנית תעשייתית, בלי לרדוף אחרי הקבלן שירדוף אחרי הפועלים שיעשו בסוף איטום עם נזילות... בענף הבנייה נמצאים האנשים הכי פחות אינטלקטואלים באוכלוסייה, ולכן אין שם חדשנות יהודית אלא רק חוצפה ישראלית והשפלה ערבית. כמה כבר קשה לפתח רובוט שבונה את השלד של הבניין?

אם אתה באמת רוצה לעשות טריליארדים תהפוך את ישראל למעצמת הייטק בתחום הדפסת המבנים. מדפסת ניידת בגודל משאית יכולה לשנות את הדרך בה בונים את העולם. דיור בר השגה זה דיור בר הדפסה. אתה יודע כמה אשתי משגעת אותי בגלל שאין לנו כסף לדירה? אפילו המילה עבודה הוזכרה, תתאר לך, עבודה! אתה יודע מה זה בשביל חלמן כמוני? אז הלוואי שתקרא ותרים את הכפפה. כי רק בזכות ההדפסה ישראלי כמוך פוגש חלום לילי של יהודי שלא תפגוש בימיך, והסופר-אגו הישראלי יכול שוב לכסות את התת-מודע היהודי, ולחזור לישון.
חיי לילה