התדרדרות הארץ
ניסינו לשנות את הארץ מבפנים - ונכשלנו. הגיעה העת לאלטרנטיבה     

החלום האמריקאי
האימפריה האמריקאית סופסוף הגיעה לשלב הבשל והעליון ביותר בעוצמתה של אימפריה – השלב הקליגולי, שבו אתה יכול לשים קיסרים טרלללה לגמרי, והמנגנון האימפריאלי כל כך חזק שזה לא משנה מי הקיסר, להפך, קיסר משוגע זה מכפיל עוצמה של רומא
מאת: אידיוט עם נשק גרעיני
איוון האיום חייב להרוג את בנו יורש העצר בהתקף טירוף  (מקור)
חלמתי שאני פוגש יהודי אמריקאי והוא אומר לי: אין לך מושג כמה הם משתגעים שם סביב הדבר הזה. של טרומפ. יומם ולילה הם באטרף. כמו השמאל בארץ בזמן ממשלת ביבי הראשונה. ובסוף הוא נפל אז, ותראה מה יצא מזה בסוף. אם טרומפ ינצח שוב – אני יורד מארה"ב וחוזר לארץ.

ואני שואל: למה, איך זה משפיע על החיים האישיים שלך? אל תיכנע לשטיפת המוח. להיפך, אתם אמורים לשמוח. זה מראה שהאימפריה האמריקאית סופסוף הגיעה לשלב הבשל והעליון ביותר בעוצמתה של אימפריה – השלב הקליגולי, שבו אתה יכול לשים קיסרים טרלללה לגמרי, והמנגנון האימפריאלי כל כך חזק שזה לא משנה מי הקיסר, להפך, קיסר משוגע זה מכפיל עוצמה של רומא. כי היחסים הבינלאומיים מאופיינים ברציונליות מכנית כמעט, הכוחות והלחצים אדירים ומוחצים כל אינדיבידואל, לכן למנהיגים הגיוניים כמעט אין השפעה על ההיסטוריה והמדיניות שלהם היא תוצר משוקלל של הנסיבות. אם תשים מישהו שרק מתחזה למשוגע – אז מהר מאוד יתגלה שהוא לא משוגע אמיתי, אלא מתחזה, לכן אתה חייב באמת משוגע.

הרי ידוע שלמדינה משוגעת יש יתרון בזירה הבינלאומית הרבה מעבר לכוחה הריאלי, ולכן איראן מנסה להתחזות למדינה משוגעת, כי חילונים חושבים שדתיים הם מטורפים ואיתוללה נשמע כמו טרללה, וקים בכוונה משחק אותה קוקו. כי עוצמה היא כוח כפול הנכונות להפעיל אותו, והרתעה היא הפתעה כפול מתח. אם אימפריה הופכת להיות צפויה זה הסוף שלה, לכן אחשוורוש חייב להיות שיכור, ואיוון האיום חייב להרוג את בנו יורש העצר בהתקף טירוף, והורדוס צריך לרצוח את אישתו. אפילו דוד חייב לחטוא עם בת שבע. כי כששלמה היה חכם יותר מדי – הממלכה התפרקה מייד אחר כך. גורבצ'וב היה פשוט שפוי מדי מכדי להנהיג את ברית המועצות. מה יותר מפחיד, חכם עם נשק גרעיני או אדיוט עם נשק גרעיני?

להפך, הייעוד של האימפריה האמריקאית הוא להשיג שיא בתולדות העולם ולהיות האימפריה הראשונה שמונהגת בידי קוף, שאליו יצביעו גם הדמוקרטים כשימאס להם מרגשות האשמה על העבדות ויחפשו בגן החיות קורבן מעודכן יותר, וגם הרפובליקאים שימאס להם מההתחשבנות והחישובים ושליטת המחשבים באדם - וירצו קוף שמרביץ. אם ארה"ב תוכל להרשות לעצמה מהדורה של קופיקו בבית הלבן, שנושך את היועצים ומקבל החלטות באמצעות בננה מסתובבת, אז יהיה שלום עולמי אמריקאי שישים בכיס הקטן את השלום הרומאי.

וזה יהיה היתרון המכריע של המערב על סין ורוסיה – שהן קרות ומחושבות כמו מחשב, ואילו הדמוקרטיה תהפוך לחלום סוריאליסטי יצרי שמפחיד מוות להתעסק איתו, אבל הוא נותן תחושה שיש רק לאנשים צעירים מאוד: שהכול אפשרי, שזו ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. וכך ארה"ב תישאר הבטחה צעירה ולא תזדקן במהירות כמו אימפריות אחרות. המכניקה הקלאסית של היחסים הבינלאומיים של לחצים וכוחות תוחלף במכניקה קוונטית, בזכות מחולל האקראיות הקופי בלב הדמוקרטיה, שיכול להחזיק בסופרפוזיציה אפשרות והיפוכה, גם אמת וגם שקר, בניגוד לרציונליות הלא דמוקרטית של הכוח העירום - מה שנקרא (גם בספרות וגם ביחב"ל) ריאליזם.

החלום האמריקאי יוכל להפוך למציאות רק אם המציאות עצמה תנוע בחוסר רציונליות חלומי, ואנחנו הולכים ומתקרבים לשם כל יום. אתה לא מרגיש את הטרנספורמציה העולמית לקראת מציאות שבה כל יום פורים? ובוא ואגלה לך סוד שחילונים לא יודעים. לפי הקבלה המלך אחשוורוש הוא הוא הדגם של הנהגת מלך מלכי המלכים הקב"ה בעצמו את העולם! המלך שאליו אנחנו מתפללים הוא שיכור - והיין הוא הסוד.
חיי לילה