התדרדרות הארץ
ניסינו לשנות את הארץ מבפנים - ונכשלנו. הגיעה העת לאלטרנטיבה     

פיד = האוכל האינטלקטואלי. ומה עם המין האינטלקטואלי?
בעולם הנוכחי, כיצד יצירות תרבות עוד יוכלו להשפיע לעומק על האדם, כמו בטרם עידן הרשת? אלו מהטכנולוגיות הן בעצם צורה חיצונית בלבד, ואלו מביניהן הן גם תוכן שגורם להפנמה? מדוע העמקה, כמו במין, מנוצחת על ידי החזרתיות של האוכל. על דיוקנו הרוחני של ההוגה מנתניה כמשל לתקופה, לרוח הזמן - ולחומר הזמן
מאת: כל פילוסופיה רצינית פותחת בוידוי
גוגל של הזמן: הזמן בשל לשילוב בין גוגל לפייסבוק - פיד אישי מכל האינטרנט של כל מה שמעניין אותך. אלגוריתם כזה שיעבוד - ישנה את העולם  (מקור)
מה השפיע? מה היה חשוב? מה שנתפס כחשוב וכגדול ללא עוררין, ונצרך שוב ושוב, כלומר משהו שהיה מחולק לחבילות קטנות, ונצרך לאורך זמן - לכן אף סרט. רק סרט שצפו בו המון פעמים יכול להשפיע על החיים. או סרט ענק, כמו שואה. מה כן? סדרות. הפורמט של פעם בשבוע, לא בינג', לא ברצף, שאז הכול מת, נשכח, המוח לא מעכל לעומק. האם אלה הסדרות הכי טובות שראיתי? לא, אבל אלה ששבו את הדמיון. אנציקלופדיה, שנקראה שוב ושוב. מוזיקה, שהקשבתי לה שוב ושוב. מי שקראתי בו הרבה עד שכמעט ידעתי בעל פה, לא לפי סדר. התורה - פרשת השבוע וההפטרה, בכל שבוע. הרצאות ששמעתי באוזניות, קורסים שלמים - רק מה ששמעתי לאורך זמן. רק מקומות שביקרתי שוב ושוב. עיתון. מורים. דברים שהיו מחולקים לחלקים קטנים ונמשכו שנים. מי שהייתי פותח פה ושם וקורא.

אבל הנה עוד גורם - מה שהיה נחשב חדש יחסית. המילה האחרונה בתחום מסויים. הדבר הגדול המוסכם האחרון. הלימודים, בגלל אופיים הלא חזרתי, ריכוז המאמץ בזמנים מסויימים, לא השפיעו כמעט כלל. ההפנמה היתה נמוכה מאוד. באף מוסד. כי לא היתה הרבה חזרתיות. רק התעמקות. זה לא מספיק. פעם חשבתי שההתעמקות חשובה. אבל מה שחשוב זה להיפגש עם משהו לאורך זמן. אין נקודות שמשנות את החיים, רק קווים, מקווקווים. כמעט כל הדברים לא רק שלא נצרכו באופן פורמלי, אלא גם לא הגעתי אליהם באופן פורמלי. הדבר הכי חשוב היה להבין מה חשוב. ובזה מי שהשפיע - השפיע. יותר מכולם. הוא היה לאורך זמן.

דברים היו יכולים להיות נורא חשובים לזמנם, אבל לא להשפיע לטווח ארוך, גם דברים שהתרשמתי מהם עמוקות. גאונות לא עוזרת כמו חזרתיות. אי אפשר לחסוך זמן, אי אפשר לנצח את הזמן, אי אפשר לבחון על משהו כדי לדעת אותו, כדי ללמד אותו, להפך ככה יודעים אותו אבל אין הפנמה. הדיאטה היא שחשובה לאורך זמן. לכן גוגל לא ישפיע על העולם כמו פייסבוק, שהפכה להיות הפלטפורמה בה נרשמים לתוכן, בה צורכים תוכן או אדם לאורך זמן.

גוגל זה יותר צורה, ואפל זו אפילו עוד יותר צורה, כמו אינטל, אלה דברים שלא במישור הרלוונטי. גוגל יותר השפיעה עליי דרך ההרצאות ביוטיוב. אבל גם השפעתן מוגבלת כי זה לא רב פעמי. לכן הדבר הכי חשוב בעולם זה פיד. סטארטאפ גדול ומוצלח באמת יעשה לך פיד מכל האינטרנט. יאפשר לך לשלוט בפיד. העצלנות של מידע בדחיפה תמיד תנצח את המשיכה. בעולם המידע - האוכל ינצח את המין.
פילוסופיה של העתיד