התדרדרות הארץ
ניסינו לשנות את הארץ מבפנים - ונכשלנו. הגיעה העת לאלטרנטיבה     

המנהיג הנדיב
סקופ: יהודה נוריאל מגיב מן הקבר לכל המאשימות אותו באופיו המחורבן. "אתן אשמות, אתן חינכתן אותי להיות מאנייק"
מאת: דור שלם דורש משהו
האימאימא של האימא הפולניה: העץ הנדיב - מאכילת גופו של ישו ועד הבן האובד  (מקור)
הגיע הזמן לומר בקול גדול: די כבר לשנאת ביבי. זה אשמת העם הילדותי שהכריח את המנהיג להפוך למניפולטור רגשי. ביבי הוא קורבן של העם היהודי, וזה היה קורה לכל מנהיג רציונלי. העם הוא המושחת - והשחית את המנהיג. המנהיג רצה לנהל מדיניות כלכלית ימנית רציונלית, כפי שהוא הנהיג כשר אוצר, אבל העם הפופוליסט הפך אותו במחאה החברתית לפופוליסט. זה העם היהודי שאוהב לשנוא, להתפלג ולהתפצל, ולמי רוצה להנהיג אותו פשוט אין ברירה: הוא חייב להסית כדי לשלוט בלהבות. לא את ביבי צריך לשנוא, אלא את העם. העם רוצה מלחמת אחים, וביבי הוא היחיד שמחזיק אותו ביחד, ומונע קטסטרופה בגופו - מנקז אליו את כל הרעל של העם. אכן חולינו הוא נשא - ומכאובינו סבלם, ואנחנו חשבנוהו נגוע מוכה אלהים ומענה. והוא מחולל מפשעינו מדוכא מעוונתינו מוסר שלומנו עליו ובחבורתו נרפא לנו. כולנו כצאן תעינו... וה' הפגיע בו את עוון כולנו!

זה העם היהודי שעוד מהגלות הפך את התקיעוּת לערך ואת שימור המצב הקיים לאסטרטגיה היחידה, והמנהיג בסך הכל נאלץ להגשים את רצון העם. מה רוצים מביבי? העם בא אליו בדרישות סותרות ואינפנטיליות, עוד מההתחלה הוא נאלץ להבטיח שלום בטוח, ואחר כך שוב ושוב: העם רוצה מחירים זולים ולא מוכן לשלם את המחיר, העם דורש צדק חברתי וגם שגשוג כלכלי, גם לא לוותר על כלום וגם להגיע להסכם, גם לא להיכנע לטרור וגם להיכנע לטרור, גם לא לשחרר מחבלים וגם לשחרר חטופים, גם לא רוצה מלחמה וגם להכניע את האויב, גם להוריד את מחירי הדיור וגם להחזיק בדירה יקרה (ועוד אחת "להשקעה"), גם לנסוע רק במכונית פרטית וגם שלא יהיו פקקים, גם לא רוצה סגר וגם לא רוצה קורונה, וכן הלאה והלאה. כל מישהו אחר, לא ביבי, היה מזמן משתגע. מה רוצים מהמסכן?

זה העם שכל הזמן צורח כמו תינוק בגן, אז ביבי החכם פשוט חייב לדבר איתו ברמתו. אתם לא רואים שזו הכל הצגה בשביל העם? העם הוא האשם בירידת הרמה. פני הדור כפני הכלב, ופני המנהיג כפני הדור. ואז עוד מאשימים אותו שהוא נובח? הוא משרת הציבור הנאמן ביותר שהיה כאן. וזו בדיוק הבעיה של העם: גם לא לקחת אחריות וגם להאשים את כל העולם. ועכשיו כבר מאשימים את ביבי עצמו בכל דבר. אך מתי לא האשימו אותו? עוד מהמדבר, העם כפוי טובה, והמנהיג נאלץ לחכות שיעבור דור. גם ביבי יאלץ לחכות 40 שנה (עברו כבר 13?), עד שיעבור מן העולם כל הדור הרע הזה - דור המדבר.

מה עוד רוצים מהמנהיג הנדיב? פעם, לפני ימי הרעה הנוכחיים, העם חסה בצילו של המנהיג, והמנהיג היה מאושר. וגם העם היה מאושר. המנהיג נתן לעם מפירותיו, מצילו, והעם השתכשך בענפיו הצלולים והשתובב לו למטה. אח"כ העם גדל, והתחיל לבוא בדרישות אל המנהיג. בהתחלה הוא דרש את כל הפירות - רק בלי להשקיע. אז המנהיג נאלץ לתת לו את פירות ההווה בלי להשקיע בעתיד - והעם לקח אותם וזלל. והמנהיג היה מאושר שהוא יכול לתת לעם את מה שהוא רוצה. אח"כ העם דרש את הצמיחה עצמה - בלי מים, והמנהיג נאלץ להיכנע ולהכפיף אליו את כל ענפי המשק, והעם בנה מהם דירות ויאכטות מאיקיאה - והמנהיג היה מאושר שהעם מרוצה. ואז העם התחיל להיטפל לגוף המנהיג עצמו, למשפחתו ולביתו ואפילו לצבע שערותיו ולחשבון הבנק שלו, הפשיט אותו עירום והתחיל להתעלל בגופה, ואפילו ניסה להכניס אותו לכלא. והמנהיג נתן הכל לעם, והיה מאושר שהעם מאושר (אם כי לא מאושר לגמרי). ולבסוף בא העם אל המנהיג, והמנהיג אמר: אני מצטער, אין לי כבר מה לתת לך. נתתי לך כל מה שהיה לי וכל מה שהיה בי, ולא נשאר בי דבר, מה אתה עוד רוצה? והעם אמר: אני רק רוצה לשבת לך על הקבר, רק לשבת ולשנוא. ואז המנהיג אמר: אתה יודע מה, בשביל סתם לשנוא אותי אני עדיין מתאים. והעם ישב - ושנא. והמנהיג היה מאושר.
אקטואליה אלטרנטיבית