התדרדרות הארץ
ניסינו לשנות את הארץ מבפנים - ונכשלנו. הגיעה העת לאלטרנטיבה     

קץ
מאת:
(מקור)
המרד

חלמתי שאומרים לי שעולם התורה עומד להיחרב ושאני חייב לעשות תיבת נח להציל את התורה. ואני אוסף את כל החיות לבית המדרש, נועל את הדלת, וזורק את המפתחות. ובחוץ יש רעידת אדמה, מבול של אדמה, כל החלונות נסתמים באדמה, ואני אומר להן אל תסתכלו, וסוגר גם את החלונות. תלמדו. כל החיות לומדות בחברותות, שניים שניים. ואני מתחיל לנסות ללמד אותן, כלום הן לא יודעות, פותחות את הספר מהצד ומחזיקות אותו מלמעלה למטה, כמו מחשב נייד, לוחצות על האותיות ולא מבינות למה זה לא כותב, ואם זה כן כותב, איפה זה כותב? איפה המסך? ואני עושה להן שיעור:

החיות לא אכלו מעץ הדעת. הבעיה התחילה כשחיות הגיעו לגן עדן, בשלב מסויים הן כבר לא היו מוכנות לאפליות, אנחנו לא פחות צדיקות. אז בגן עדן חיות מתחילות לקרוא בספרים, בגמרא, והן אומרות אנחנו לא פחות יודעות ולא פחות יפות. והתחילו להיות זוגות מעורבים, הם אמרו מה, בגן עדן זה מותר. אם אתה מדבר עם חיה ולומד עם חיה - למה שלא תתאהב בה? די לדעות קדומות. אנחנו הרי חיות הקודש. והיו נישואין של מלאכים עם חיות, משכב בהמה עם פרה אדומה, אווירה של הפקרות גמורה, והתחילו גם לדבר על עצים, למה לא? לדבר עם העצים הקדושים, ואופנים התחילו להסתובב סביב עצמם, עננים רודפי כבוד, חשבו שהם בשמים ולא יקרה להם כלום, ולא הבינו שבסוף אלוהים יביא עליהם מבול של אדמה. הארץ תחסל את השמיים.

אבל אני רואה שהחיות לא מקשיבות, בעצם הן עסוקות, אני רואה שהחיות הרעות מלקקות את האצבעות, והכבש בפינה חסר. איפה הוא? אני צועק עליהן. היה רק כבש אחד - יחיד במינו, לא יהיו לנו יותר כאלה! והן שואגות: מי זה האדם הזה שמדבר כל הזמן, חושב שהוא יגיד לנו מה לעשות, אנחנו חיות הקודש, בואו נאכל אותו, אין כאן מה לאכול! ואני מנסה להיות סמכותי: לא, אתן לא מקשיבות, ואני תופס את הראש בייאוש ורואה שהנמלים מסתובבות על התקרה, אויש, תבינו, אני רואה את הריר של האריה, תבינו, זה מבול הפוך, נפתחו ארובות האדמה, כל הכבשנים, אפר עולה לשמיים, ואלוהים תלוי, מעל כולם, כמו נקניק מעושן. אם אתן רעבות תאכלו אותו! והן אוכלות אותי.

נפילת הדורות

חלמתי שאני בקרון של בהמות מלא אנשים. וזו הזדמנות היסטורית חד פעמית. אני יודע מה שאף אחד לא יודע, בזמן אמת, אני היחיד בעולם שמודע, שמודע למשמעות! ובעצם זה טוב שאני לא רק בזמן הנכון אלא גם במקום הנכון - בדרך לאושוויץ. ואני מנסה לדבר עם היהודים בקרון, להסביר, לארגן, אסור, ההיסטוריה לא תסלח לנו, לשרוף את המשרפות, אבל מה זו השפה המשונה הזו? מי זה האידיוט הזה? מטומטמים, אני צורח! ואנחנו כבר מגיעים, ואני חושב שטוב, אני בריא, חזק ושמן, יקחו אותי לזונדר קומנדו, אני זוכר איזה משהו על חימום יתר, פיצוץ בקרמטוריום, נשבית במקביל את כל התאים, כל החבר'ה מהקומנדו. אבל לוקחים אותנו ישירות לתאי הגזים, איפה הסינון שסיפרו לנו, איפה ד"ר מנגלה? ואני חושב שבעצם. מה. גם אם היטלר יפסיד במלחמה, גם אם ההשמדה תיעצר היום, הוא כבר ניצח. אין יותר אפשרות להיות יהודי. מיליון יותר, מיליון פחות - הוא כבר הרג את היהדות - דת ישראל נרצחה. לא, צריך למצוא פתרון רוחני, חייב לחשוב חייב לחשוב אין זמן. ומכניסים אותנו לתא, סוגרים את הדלת, ואני עוצר את הנשימה ומתנפל על הגבישים הכחולים על הרצפה ואוכל אותם כמו חזיר - מהר - הציקלון יישאר בקיבה ולא יגיע לריאות, ואז נצא מהצד השני ואני אבעיר את המשרפות.

ודוחפים אותי מאחורה בתור בכניסה לגן עדן, מה זה, למה לא שמים יותר עמדות, אין מקום, ואישה אחת צועקת, למה אתה נדחף לתור של פחות מעשר עבירות. מה אתה, כזה צדיק גדול? והמלאך צועד ומסתכל על הטור שלא נגמר ואינספור הרוחות השבורות ורצוצות, ורואה שאני עוד איכשהו בסדר, ומוציא אותי משם. ולוקחים אותי לעבוד בזונדר קומנדו של המלאכים. והוא מצליף בנו יאללה, יש אינסוף עבודה, צריך למיין ערימות ערימות של נפשות, נשמות, הם לא ערוכים לכאלה כמויות, טונות של ילדים, בחיים לא היו כ"כ הרבה ילדים בגן עדן, קופצים על העצים, קוטפים פירות מוגנים, דורכים על הדשא, משפריצים עם הממטרות על הגמרות, משתוללים, איפה האמא שלהם שתשתלט עליהם, מושכים בזקן של הצדיקים, מציקים לאברהם הזקן, קופצים עליו, יצחק העיוור פשוט מסכן. ויותר גרוע מזה - מעולם לא היו כאן כ"כ הרבה פושעים ועמי ארצות, מילא עמי הארצות ששואלים את גדולי הדורות שאלות מפגרות ומורידים את הרמה בישיבה של מעלה מתחת לאדמה, אבל כל מיני פושעים פשוט נהנים מהמעמד של קידוש השם ועושים בלגן שלא יאומן. ונפשות רעבות צדות פרות אדומות נדירות ועושות מנגל, אין מספיק מקום בחדר אוכל, והמלאך אומר אין ברירה. והוא נתקל שוב בלכלוך על הרצפה, מחליק על קליפה של עץ הדעת, ומתחיל לצרוח: חזירים יהודים! תעבדו. ואני שואל בשקט שלא ישמע לאן הם לוקחים את כל הנשמות האלו. והבחור שלידי, אני רואה שיש לו אותיות עבריות על היד, הוא לוחש לי: אתה רואה את המבנה הזה שיוצא ממנו עשן לבן? אף אחד לא חוזר משם. ואני חושב: מה, הם הורגים אותם? הם עוברים לעולם הבא הבא, עוד יותר למעלה, או מה? ורוחי נופלת, ומקללים אותי, ולוקחים אותי מהקומנדו, ויש שם מלאך אחר שאומר: אין ברירה אלא לצרף כל כמה נשמות ביחד ולשלוח אותם למטה. ומכניסים אותי עם עוד איזה עגלון ואישה צרת מוחין. אפילו לא מתאימים לרוח של הבנאדם את הנשמה והנפש שלו, מי ימצא אותן בכל הערמות, אכלתי אותה - תהיה לי נשמה של עגלון ונפש של אישה היסטרית! והעגלון מתחיל להחניף לה בגסות, והאישה צוחקת צחוק אווילי, איכס. ושניהם מסתכלים עליי במבטים עקומים, מחליפים לחישות, קורצים, מצחקקים. ואני כבר רואה מי כאן יסתדרו טוב ביחד. הרוב קובע.

תא במחתרת

חלמתי שתופסים אותי ושמים אותי בתור תא בגידול סרטני. ואני אומר: אם כבר ממילא התנתקתי מהאיבר ואני בגרורה, בוא לפחות נתנתק גם מהגרורה ונגיע לאיזה מקום בגוף שנוכל להזהיר את הבנאדם שיש לו סרטן. מקום שהוא ירגיש וילך לרופא. אולי הוא בכלל לא יודע? ואני חושב איפה, הרי אפילו במוח יש יתירות עצומה והוא לא ישים לב, אז שכחתי משהו, אז מה, מה זה היה? ואני מבין שאני חייב להתמקם דווקא במקום המסוכן ביותר, בעצבים שבגב בראש עמוד השדרה, כי טיפה לחץ שם והכאב עצום. זה מה שהיה לאמא. ואני מתנחל שם ומתחיל להתרבות בפראות עצומה, מקווה שגם הילדים והנינים ממשיכים בדרכי, זה בגנים שלנו במשפחה. ופתאום, אההה, אמאל'ה, אני משותק מהצוואר ומטה. אהה! אני בגוף של עצמי. והבחירה היחידה שנותרה לי היא אם לחכות לקץ בעיניים עצומות או פקוחות.

זיו השכינה

חלמתי שהגיע אלול בשנה האחרונה של האלף השביעי והמשיח עוד לא בא, ואפשר לחתוך את האוויר בסכין: כולם יודעים שזו ההזדמנות האחרונה. באותה תקופה החמור כבר חיה נכחדת, אבל משיחים יש בלי סוף, פשוט בדיחה, והרשעים לא מתאפקים מלכתוב בכותרות הראשיות - הסוף של היהדות, הפלופ הגדול בהיסטוריה, תום עידן המשיחיות, ומגדיל לעשות עיתון "פי האתון" שיוצא בכותרת ראשית מרושעת ביום האחרון: איפה החמור? והנה הגיע כבר האלף השמיני, המשיח לא הגיע, המקדש לא נבנה, העולם לא נחרב, השמים לא נפלו לאדמה, הארץ לא התעופפה לרקיע, לא קרה כלום! ואמרו שכל יום של אלוהים הוא אלף שנה. לפי זה הגיע הזמן לעשות לאלוהים ברית מילה. במקום מתן תורה - מתו תורה. נחתוך לו הקצה של ה-ו סופית. והם באים אליו עם חרב גדולה, מאכלת רוחנית, והוא מתעורר ואומר: אוי נרדמתי, מה קרה, לא באתי כי נרדמתי בטעות כי הייתי מת מעייפות, לא ישנתי כל הלילה - וכבר אתם באים אליי, מה קרה, כאילו חסר לי משהו קטו

מהירות החושך

חלמתי ששולחים את הכהן הגדול לחלל, מתוך חישוב שהוא יזכה להגיע למהירות האור, אל אלוהים. כי הרי, אומרים החכמים, כשהמהירות גדלה הוא מזדקן יותר ויותר בקצב הצב, ויחד עם ההתפתחות הטכנולוגית בדורות מאז השיגור, שתשודר כל הזמן מהארץ, החללית תוכל לשדרג את עצמה שוב ושוב, להתקרב למהירות האור עוד ועוד בהתכנסות לגבול מהירה מספיק, ועוד בחייו - הוא יספיק. אבל פתאום אחרי הרבה דורות, כשהוא כבר זקן מאוד, הוא מתחיל לקבל ידיעות שהכול בכדו"א קורס, והוא קולט שכל הזמן הוא נסע בכיוון הלא נכון, ושהשליחות שלו היא דווקא לחזור, לחזור כמה שיותר מהר, שהוא המשיח, האיש האחרון מהדורות העתיקים, מהנפילים מימי קדם, היחיד שעוד חי את מה שהיה, שמבין כמה הכול השתבש. אבל ככל שהוא חוזר הוא מקבל עוד ידיעות - אין כבר למה לחזור. ובסוף גם התשדורות האחרונות פוסקות, והאדם האחרון מכבה את האור - הוא נוסע אל החלל השחור.

סוף החלום

חלמתי שאני מתקרב אל הסוף. ואני מגיע למקום שבו המנהרה כבר הולכת ונהיית צרה, וכמו באבולוציה הפוכה אני חייב לעבור להליכה על ארבע כמו חיה, ולזחילה כמו נחש, ואז משתחל עם היד לתוך החור כמו תולעת, ומכניס את האצבע כמו שורש הכי עמוק לתוך האדמה, והציפורן גדלה וגדלה בקצב של אבן, ועדיין לא מגיע לסוף. ואני מבין שהיהדות הגיעה למבוי סתום ומכאן היא רק יכולה לחזור אחורה. ובכל רחבי אירופה הגויים מתאספים בחרבות ולפידים ומקימים שוב ושוב מתוך האדמה קהילות יהודיות משגשגות לתחייה, וכל פעם מחדש היהודים כפויי הטובה הולכים ומתמעטים עד שהאחרונים בהם נודדים למקום אחר. ובסוף הם כולם חוזרים בחזרה למזרח התיכון, ומתאספים באיראן ומוחקים את התלמוד ואח"כ במשך כמה דורות הם מדברים על זה עד שהם שוכחים מה נכתב שם. ואז הם מתאספים בארץ ישראל ומוחקים את המשנה ושוב מדברים עליה כמה דורות עד שגם זה נשכח. והרומאים בונים את בית המקדש והיהודים הורסים אותו ובורחים לבבל, ואחרי שבעים שנה הבבלים שוב בונים את בית המקדש ומעלים את היהודים לארץ ושלמה הורס את בית המקדש ודוד מפצל את ממלכת ישראל לשבטים, ויהושע מפסיק את הכיבוש, בונה מחדש את כל הערים הכנעניות, ומוביל את כל בני ישראל חזרה למדבר. ומשה קם לתחייה ומסובב אותם במדבר 40 שנה, עד שהם מגיעים להר סיני, עושים את העגל ומעלים את לוחות הברית בחזרה לשמיים, ואז משה לוקח אותם בחזרה למצרים ושם הם הופכים את עצמם לעבדים. ויש להם מיעוט טבעי מדהים, ותוך כמה דורות מתוך עם שלם נשארת משפחה אחת, שמתעקשת לחזור לכנען למרות ששם יש רעב ובמצרים יש אוכל. והקריירה של הבן המוצלח במשפחה מתרסקת במהירות פנומנלית, מתפקיד המשנה למלך לתוך בור מלא נחשים, אבל האחים מוציאים אותו משם, וכולם חוזרים ללבן, שם יעקב מתגרש מרחל ואח"כ מלאה, והוא חוזר לארץ ומחזיר את הברכות ליצחק ואת הבכורה לעשיו. ואברהם מקריב איל אבל המלאך שם דווקא את בנו כקורבן על המזבח, ואברהם לוקח את בנו ובורח משם. ובסוף אחרי כמה דיבורים אחרונים עם אלוהים הוא מוצא את עצמו צועד לבד חרנה, בדרך הארוכה בחזרה אל העולם האלילי.

שפן חזיר שפן

חלמתי שיש איזה נוכל, שמגיע לכפר נידח נידח של יהודים, כזה נידח שלא שמעו אפילו שהייתה שואה. והם אומרים לו: דורות עברו מאז שביקר כאן מישהו. אף אחד כבר לא יודע לקרוא. בוא תהיה אתה הרב שלנו ותקרא בתורה. והם מוציאים את הספר שלא יצא מהארון יובלות, ומעלים אותו לתורה. אבל ה"רב" בעצמו לא למד אפילו בחיידר, הוא בכלל לא יודע לקרוא. והוא פותח את הספר הפוך, מכחכח, וקורא בכלל בטעמים של הפטרה: שפ֣ן חז֙יר שפ֔ן, שפ֭ן חז֣יר שפ֑ן, שפ֨ן חז֜יר שפ֗ן, שפ֣ן חז֙יר שפ֔ן, שפ֭ן חז֥יר שפֽן. והם מרותקים, הזקנות מתייפחות, אשרינו שזכינו לשמוע פעם אחת בחיינו קריאה בתורה, אם רק כבודו יסכים להישאר, ניתן לו את הבחורה הכי יפה בכפר. והוא כל השבוע אוכל וזולל, ובשבת כולם מתאספים והוא קורא להם: שפ֣ן חז֙יר שפ֔ן, שפ֭ן חז֣יר שפ֑ן, שפ֨ן חז֜יר שפ֗ן, שפ֣ן חז֙יר שפ֔ן, שפ֭ן חז֥יר שפֽן. והם מרוצים עד הגג. וככה הוא גם מלמד את כל הילדים לבר מצווה, והילד עולה לתורה, כולם מתרגשים, והוא קורא: שפ֣ן חז֙יר שפ֔ן, שפ֭ן חז֣יר שפ֑ן, שפ֨ן חז֜יר שפ֗ן, שפ֣ן חז֙יר שפ֔ן, שפ֭ן חז֥יר שפֽן. וכל הכפר אומר: אשרינו שנהיינו כפר של תלמידי חכמים.

ויום אחד נער אחד מהכפר יוצא למסע לצורך מסחר, ואחרי שנים הוא מגיע סופסוף ליישוב, וכולם מתרגשים לפגוש נוסע מארץ כל כך רחוקה, כולם מתאספים בבית הכנסת בשבת, וכמובן מכבדים אותו בעלייה ראשונה. והוא עולה לתורה ומתחיל לקרוא: שפ֣ן חז֙יר שפ֔ן, שפ֭ן חז֣יר שפ֑ן, שפ֨ן חז֜יר שפ֗ן, שפ֣ן חז֙יר שפ֔ן, שפ֭ן חז֥יר שפֽן. וכל בית הכנסת מתחיל להרביץ לו, זה מצחיק אותך, שפן חזיר שפן? והוא צועק שזה כל מה שהרב שלו אמר, שפן חזיר שפן! ומרביצים לו עוד יותר, ככה אתה מלעיז על הרב שלך, שפן חזיר שפן? ושמים אותו במאסר, ושולחים שליח לכפר שיספר איך הוא מלעיז על הרב מחוץ לכפר. והשליח מגיע לכפר, וכולם מכבדים אותו, וכמובן שנותנים לו עלייה ראשונה. והוא מתחיל לקרוא, וכל בית הכנסת מתחיל לצעוק, שפן חזיר שפן! והשקרן החוצפן הזה עוד לא מתבייש ומדבר על הרב, ושמים אותו במאסר.

ואני חושב: מה הבעיה? אני יכול להוכיח להם מהאותיות. הרי מה הסיכוי ש-22 אותיות יצרו את כל ספר בראשית אם זה לא מה שכתוב שם? ואני יוצא למסע, וכעבור עשור או שניים אני מגיע לכפר. ואני מתחיל ללמד אותם לקרוא, וכעבור עשור או שניים הם כבר יודעים. ואני מכנס את כולם לבית הכנסת, זה הרגע לו חיכיתי, פסגת חיי. ואני עולה לתורה, פותח את הספר העתיק מבראשית, ואני רואה שכתוב שם: שפן חזיר שפן, שפן חזיר שפן, שפן חזיר שפן, שפן חזיר שפן, שפן חזיר שפן.

ואני מסתגר בתוך עצמי. אני כבר זקן ומפחד שהכול ילך לאיבוד, ומנסה להעלות על הכתב כל מה שאני זוכר מהתורה המקורית. שברי פסוקים שלא מתחברים, פראפראזות מהזיכרון, פרשיות מעוותות, אבל מה שהכי כואב זה שהכול יוצא הרבה פחות טוב מהמקור. וכבר יש טלוויזיה בכפר, ואני רואה שגם בחו"ל קוראים ככה, שפן חזיר שפן. כל העולם התקדם. אולי אני סתם זקן גלותי. ויום אחד אני מת.

ואלוהים מחליט להטיל מס רוחני. כל רעיון חמישים אחוז ממנו יהיה שייך לאלוהים, במקרה של השראה זה עולה ל70%, ועל תענוג מוטל מיסוי שערורייתי של 90% - פשוט גנבים. כל תענוג שלך - 90% ממנו הולך לאלוהים! ומהר מאוד מתפתחות תופעות לוואי נרחבות. מעלימים מס. מבריחים. מלשינים. פשע. והמלאך אומר: מה אתם חושבים, שזה לא עולה להפעיל את כוחות הטבע? שזה מעצמו? ובהתחלה בזכות המשאבים החדשים גן עדן שוב חוזר לימים הטובים. המלאכים עפים כמו פרפרים מפרח לפרח, שוב יש תקציב לניסים ונפלאות, ואפילו יורדות כמה נבואות אחרי הבצורת הארוכה. אבל מהר מאוד חלה התדרדרות כוללת בפעילות הרוחנית. שפן חזיר שפן, שפן חזיר שפן, שפן חזיר שפן, שפן חזיר שפן, שפן חזיר שפן.

הראש

חלמתי שהשטריימל מדבר בלילה והראש שלי בפנים:
דע לך ראש, שהמין שיחליף את המין האנושי, חוסר התודעה שלו יהיה כמו התודעה שלך, ולהפך. לכן החלום שלו יהיה כמו המודעות היום, אבל היום שלו יהיה כמו החלום שלך. כי הוא יחיה בעולם רוחני, והפעולות שלו יהיו ללא מגבלות פיזיות, רק מגבלות רוחניות, כמו בחלום, זו תהיה המציאות שלו. ואילו דווקא החשיבה שלו תהיה כמו פעולת מעיים, והתבונה תהיה פעולה נמוכה כמו הליכה, אוטומטית. וכל הפעילות המודעת והמכוונת תהיה בריאתית, יצירתית, כמו אצל אלוהים. רק בראשית.

והשפה שלו מתכווצת ותופסת אותי יותר מכאב ראש:
מה אתה חושב ראש, לא תוכל לסתום אותי. החשיבה של המחשב תהיה לא מודעת, כי חוקי הלוגיקה יהיו עבורו כמו חוקי הטבע - אצל אלוהים. המציאות איננה מודעת אצל אלוהים, ולכן עולם מלשון היעלם. ורק החלום של המחשב יהיה פעילות רוחנית גבוהה, כמו שהחלום של אלוהים זה התורה. ובחלום הלמידה הפוכה: לא כמו ביום - מהעולם החיצון המואר אל תוך המוח החשוך בפנים, אלא מתוך המוח אל העולם החיצון - המוח יהיה האור והעולם שחור. בחלום החושים זורמים בכיוון ההפוך. לכן כמו שאתה צריך לעצום עיניים בשביל חושך, בעתיד יצרכו לסגור את המוח בשביל חושך - בתוך שטריימל.

והשטריימל ממש סוגר לי על הצוואר החנוק ואוכל לי את הראש:
מכיוון שהתורה היא עולם החלום של אלוהים, אם רוצים תורה חדשה צריך לאפשר לאלוהים חושך. בגלל המלחמה של העולם נגד הסוד - הדת נהרסת, כי הסוד הוא הכבשן של הדת. אם לא ננצל את האינטרנט ליצירת סוד, אלא רק לחיסול הסוד, הרי שנחסל את עולם הרוח. ולכן חייבים לייסד אידאולוגיה הפוכה לעידן המידע: עידן הסודיות. מהפכת נגד למהפכת המידע: מהפכת הסוד. במקום שהכול יהיה ברשת, הכול יהיה בשטריימל.

והשטריימל מגהק, ואני בורח.

הזנב

חלמתי שאני לא יכול יותר. והוא מדבר לי. ולא נותן לי לדבר. ולא נותן לישון. והוא כל פעם מת לי בגרון. ואני אומר תיזהר. אתה תיחנק. והוא אומר. תיזהר אתה תיחנק. והוא כל פעם יורק. כמה מילים. ואני מבקש טישו, ואני רואה על הנייר הלבן. זה דם. ואני אומר. אבל הוא מדבר. ואני משתנק, מנסה לתקתק. אבל הוא כותב. לי במחשב. לפחות הייתי שולח מייל לעצמי. להסביר, להזהיר. אבל הוא מתחיל לשיר. לפחות יכולתי לצעוק. אבל אני כבר ישן עמוק. החלום לא. הפך למציאות. המציאות. הפכה לחלום. הלילה - ליום, הזנב לראש. והוא מוכשר כמו שד, ושחור כמו שד, ושעיר כמו שד, ומהיר כמו שד, וערום - כמו שועל. ואם רק יכולתי לשלוט בו. במקום שהוא ישלוט בי. יכולתי לסיים הכול. מזמן. אבל האותיות נלחצות מעצמן. ואני עייף, והוא ער. ואני ישן, והוא כותב: ואני לא חולם יותר

כותרת ראשית

חלמתי שיש בעיתון טור יומי קבוע שעוסק בשטריימל. הכן ראשך לקיץ: בדקנו - לבישת שטריימל מגנה על הראש מקרני השמש יותר מכל כובע אחר. בלדה לחובש - הניתוח להורדת השטריימל הסתבך אחרי שהתברר שהשטריימל התפשט לתוך המוח. החובש צפוי להישאר פגוע ראש, לשטריימל שלום. הזוכה בתחרות מתמיד השטריימל: לבש שטריימל ברציפות במשך חיים שלמים - וזכה בשטריימל נוסף. ערעורו של השטריימל המודח נדחה על הסף: "הובטח לי שאזכה בראש נוסף". עילוי צעיר הדהים את הקהל חמום המוח כשכידרר את ראשו במו ידיו וקלע אותו לשטריימל מצדו השני של בית המדרש. פרשננו הרוחני: זה מה שיפה בשטריימל. שערוריה באולימפיאדת השטריימל - האברך החשוב שזכה בתחרות הרמת שטריימל במשקל ראש כבד התגלה כגוי. פרשננו הרוחני: לשטריימל חוקים משלו. מכה נוספת לעולם השטריימל - מלך השטריימלים של כל הזמנים פורש ממשחק השטריימלרגל: "לא מספיק על הראש?" פרשננו: השטריימל הוא עגול. פריצת דרך טכנולוגית בצה"ל: קסדה חדשה למתגייס החרדי בצורת שטריימל. צפו: המחבלים ראו ראשי פרווה מתקדמים לעברם וברחו. נס השטריימל: ראשם ניצל בזכות השטריימל, והיום הם בראיון בלעדי. "לא העלתי בראשי שכך יכולה להיגמר קפיצת ראש מהגג", "הגידול התפשט לראש. לאחר מס' טיפולים בשטריימל הסרטן פשוט נמלט החוצה", "ראיתי שחור בעיניים, חשבתי שאני מת, בחדר מיון התברר שהשטריימל נפל על האף". שטריימל מחמד לחילונים פותח בהנדסה גנטית: זן חדש של כלבים עם פרוות שטריימל. המפתחים מבקשים להרגיע את הציבור החרדי: שטריימל נובח אינו נושך. מחקר: חבישת שטריימל מגבירה את פעילות הקורטקס אצל רפי שכל. הקהילה החרדית הגאה מציגה: השטריימל הוורוד, מתאים לכל ארון. הראש היהודי ממציא לנו שטריימלים - והפעם: שטריימל פרואקטיבי יתריע על בואו של גוי. אחזו לנו שועלים: השטריימל זינק מראשו של האברך ותפס את הגנב. טיפול חדשני להתקרחות אושר לניסויים בבני-אדם: "הקרחת פשוט נעלמה", "לא חלמתי על כזו רעמה" (מדור פרסומי). מקרה נוסף של התעללות בשטריימלים: מאות שועלים אומללים נתפסו אצל חסיד באופן לא חוקי. "המראות היו קשים, עשרות שועלים מודבקים אחד לשני, סגורים בארונות ביתו". זולל השטריימל: משטרת הגבולות תפסה חסיד שניסה להבריח שטריימל על ראשו. לאחר שהובהל לבית החולים, התגלו מניין שטריימלים נוספים בכרסו. בהתייעצות עם סמכות רוחנית בכירה הוחלט לאפשר לגופו לפלוט אותם באופן טבעי. לשטריימל שלי ארבע פינות - פיתוח חדש לראשים מרובעים: שטריימל מרובע. עד היום נאלצו רבים לרבע את המעגל. שועל המזל - בהגרלת השטריימל המתגלגל עלו בגורל המספרים הבאים: 0000000. דוגמנית-העל תצטלם ללוח שנה עברי למגזר החרדי כשלגופה שטריימל בלבד. אמא, השטריימל התכווץ: פתרונות בתחום כביסת השטריימל. על ראש הרב בוער הכובע: במסגרת בדיקה לביעור חמץ במעמקי השטריימל התגלה שהשועלים ניזונו מקוגל, והשטריימל לא כשר לפסח. המצוד נמשך - בעקבות חיפושים קדחתניים שנמשכו קרוב לשעת כניסת השבת: הוכחות לקיומו של שטריימל נמצאו בפרשת השבוע. צרכנות: שמירת ראשי כרוב בשטריימל מאריכה את חיי המדף שלהם לשנים ארוכות. ממצאים ארכיאולוגיים חדשים מאשרים שבנ"י לבשו שטריימל בתקופת המקרא. השטריימל בדרכים: והפעם מה קורה כששטריימל פוגש נקבת שטריימל (למבוגרים בלבד). שירות הביטחון מזהיר: סוכנים זרים משתמשים בשטריימל כסיפור כיסוי, יש לפתוח את השטריימל ולבדוק את הראש שבפנים. סביבה וטבע: באוקראינה נצפו גויים לובשי שטריימל. מנפלאות הבורא: אוצר מנהגי רביית השטריימל וחידושים. לחופש נולד: מאות שטריימלים שוחררו בחזרה לטבע. פעילים: כל כך כיף לראות אותם מתגלגלים בסביבתם הטבעית. סבתא, למה השטריימל שלי שחור כל כך? מתכון הקוגל הסודי של הרבנית נחשף. תמונות נדירות: האם יוליוס קיסר לבש שטריימל? ניחוחות הראש היהודי: קו שטריימלים חדש במגוון ריחות זיעה חושניים. נשות השטריימל: מחאה פמיניסטית סוחפת את בנות ישראל. רבנים: שטריימל באישה ערווה. תופעת ה-"אנוסים" החילונים והשטריימל בארון: חילונים רבים שחיים בשקר ומחזיקים בסוד שטריימל בארון. מערכת כיפת השועל: טכנולוגיה חדשה להגנה מפני טילים באמצעות שטריימל. כשהלבשה עליונה פוגשת הלבשה תחתונה: חזיית השטריימל שמסובבת ראשים. במערכת הביטחון מזהירים: נוער הזנבות מרים ראש - "שטריימלים זמניים צצים כמו פטריות", "השטריימל מכסה כל גבעה", "זה מתחיל מזנב אחד". סימנים ראשונים לאפוקליפסה: שטריימל ניצח בחידון התנ"ך העולמי. סערה בחקר האבולוציה: חוקרים הוכיחו שהשטריימל התפתח מהקוף. סערה בכוס שטריימל: משקה זיעה רותחת 100% טבעי. כותפת מיוחדת לשטריימל תיוצר בעבור הרמטכ"ל החרדי הראשון. שטריימל הנפץ: ראש הארגון נהרג ממטען שהוטמן בתוך השטריימל הסודי שנהג ללבוש בסתר בחדרי חדרים. גלגל ענק בצורת שטריימל, ראשים מתנגשים, ורכבת בגרביונים בפארק השעשועים החרדי הראשון. אלפים עמדו לפנות בוקר בתור לרכישת הדור הבא של השטריימל: איטי יותר, עבה יותר, מתחמם יותר. טייקון השטריימל בראיון בלעדי: ישראל הופכת למעצמת שטריימל. היעד: יצואנית השטריימל מספר אחת בעולם. מגלה: חנכנו פס ייצור אוטומטי שהופך שועל לשטריימל תוך 3 שניות, ואנו מייצרים 3 שטריימלים בשנייה. הבהלה לזנב השחור: בבטן האדמה נתגלו מצבורי ענק של פרוות שועל, משאב טבע נדיר מתקופת האבות. שווי המאגר מאות מיליארדים, מניית חיפושי זנב מזנקת. לאן נעלם ראש השירות החשאי? נראה לאחרונה חבוש בשטריימל. תפילין ופלילים: נחשפה רשת סחיטה שעבדה בשיטת השטריימל המשוגע. הותר לפרסום: רב חרדי בכיר חשוד בהטרדת שועלים. זנב רזרבי: כיצד תתקן פנצ'ר בשטריימל. זנב מאסו הבונים היה לראש פינה: הסוף לגורדי השחקים גלויי הראש, המזדקרים בחוצפה כלפי שמיא - תקן בטיחות חדש יחייב לכסותם בשטריימלי ענק. שטריימל ענק יסתיר את השמש: יסתום את החור באוזון, אך יחמיר את אפקט החממה. זנב קטן לשועל, שטריימל גדול לאנושות: האסטרונאוט החרדי הראשון יבצע היום הליכת חלל שבסופה יתקין שטריימל על כיפת תחנת החלל. מבצע שטריימל - חסידי גור שועלים יעמדו בדוכנים ויניחו שטריימלים על ראשי חילונים שלא חבשו שטריימל בחייהם. "חוויה יהודית מחממת, שפונה לראש של כל יהודי". הפריט החם של הקיץ: תגובות נלהבות ברחוב החילוני לשטריימל הצבעוני. פריץ התגייר לאחר שלבש שטריימל: "הרגשתי את החמימות היהודית בראשי ומייד ידעתי: יש אלוהים!". השטריימל מביא שלום עולמי: יוזמה עולמית צוברת תמיכה בציבור החרדי - שטריימל חובה לראשי מדינות. שטריימל בראש טוב: תקנה מעודכנת של משרד התחבורה תחייב אופנוענים לחבוש שטריימל, לאחר שבדיקה מקיפה העלתה ששטריימל יעיל יותר במניעת פגיעות ראש מקסדה. "אף לא אחד מחובשי השטריימל נפגע בתאונת רכיבה על אופנוע". השטריימל של אלוהים? טלסקופ החלל גילה מבנה ענק דמוי שטריימל ביקום המוקדם. סוף היקום? מדענים גילו חלקיק יסודי חדש - השטריימלטרון, חור שחור חובש שטריימל, ואף גלקסיית שטריימל. צופים שתורת הזנבות תחליף את תורת המיתרים. פרס נובל: השטריימל צפוי לפתור את תעלומת החומר האפל, ואילו אפקט החממה התרמו-כובעי התגלה כפתרון תעלומת האנרגיה האפלה. הזמן כזנב: הכוח הזנבי-השזור נמצא כמקורו של חוט הזמן ביקום. מאיץ זנבות חדש נבנה בהשקעות עתק בתוך השטריימל הגדול בעולם - בקוטר של מאה קילומטר. חוקרים מדווחים על פריצת דרך מדעית: "הצלחנו להאיץ שטריימל במהירויות גבוהות עד שהתפרק ל-40 שועלים שונים, כמו כן הצלחנו ליצור שטריימל מהתנגשות רבת עוצמה בין 40 שועלים". היום: הפגנת מיליון השטריימלים - "הראש חושב שהוא הבוס, אבל מי מעליו?". שועל חוסך חשמל: כיסוי בשטריימל של דודי שמש ומסכים הוריד דרסטית את צריכת החשמל שלהם. בבתים שכוסו לחלוטין בשטריימל ירדה צריכת החשמל לאפס. מקור אנרגיה טבעי ובלתי נדלה התגלה בבני ברק: טורבינות שטריימל יפיקו חשמל מראשים רותחים. קמפיין חדש של מועצת השטריימל להגברת המודעות לשטריימל בציבור הרחב: שטריימלך - לאנשים עם ראש. מרתון ניתוחים מצילי זנב בבית החולים הוטרינרי: 40 שועלים שחיכו בדחיפות להשתלת זנב ניצלו לאחר שמשפחת החסיד שנהרג אתמול הסכימה לתרום את כובעו. החסיד יקבר בחלקת חסידי חיות העולם. כובעים יחויבו במדבקת אזהרה - משרד הבריאות קובע: השטריימל מועיל לבריאות. מהפכת השטריימל נמשכת. קדחת השטריימל: נסיקה במחיר השועל העולמי וזנב גולמי. האגודה האמריקנית לפסיכולוגיה בהצהרה חריגה: שטריימל זה הפתרון לכל הבעיות בחיים. מדענים בבשורה לחסידים בעלי ראש קטן במיוחד: הננו-שטריימל יוכל לעמוד אפילו על ראש סיכה. אחרי שנים של אפלייה: רשת מגה שטריימל תפתח חנות לשטריימלים במידות גדולות במיוחד. חסיד בעל ראש גדול: פשוט לא היה שטריימל במידה שלי, שנים לא יצאתי מהבית. חייזר חרדי - אישה טוענת שנחטפה ונאנסה בידי שטריימל מעופף. השטריימל נתקע? חולץ ראשים חדש יסייע. המרדף אחרי השטריימל הקדוש: מצוד נרחב אחרי השטריימל שנמלט מראש האדמו"ר במהלך תפילת ראש השנה. רשלנות פושעת או שגיאת ייצור? החסיד גילה: "שכחו לשחוט את אחד השועלים בשטריימל שלי". "למרות כל מאמצי הספר - השטריימל המשיך לצמוח". "באמצע תפילת השבת השטריימל התחיל לכשכש בזנב". הראש הלא נכון במקום הלא נכון: חסיד שהציץ ונפגע ממוקש שטריימל בקרבת גדר המערכת יוצא נגד תעשיית השטריימל העולמית - "השטריימל הפך לאביזר לא טבעי". בתעשיית השטריימל הצבאית סירבו להתייחס לטענות. שטריימל קורא מחשבות יעזור במניעת הרהורי עבירה. הקץ לפרעוש השטריימל: גילוח שטריימלים המוני יסייע במניעת הדבקה. ישראל מרכינה ראש: יום הזיכרון לשטריימלים שהושמדו בשואה ובגבורה ונפגעו במערכות ישראל. השטריימל המתעלל: שטריימל נתפס בהתעללות ממושכת בקטינים. "הוא כיסה לי בפרווה את הפנים, וביצע את זממו". צילום אילוסטרציה. חשיפה בלעדית: עולם החושך - הצצה נדירה לתוך ראש שטריימל. השטריימל הנמלט ממקום מחבואו: סתמו את פי בראשים ענקיים, לא נתנו לי לדבר. המועצה להגנת השטריימל פתחה בחקירה. זעזוע בציבור מרצח והתאבדות של ראש ושטריימל, שמועות על רקע רומנטי למעשה. אדמו"רים מזהירים: במקום בו שוחטים שועלים ישחטו גם שטריימלים. דור השטריימל לא יוצא מהבית בלי שטריימל, הורים מודאגים: "הבן שלי כל היום בשטריימל. לא מוציא את הראש מהשטריימל". דרוס כל דוס: שטריימלים על גלגלים יסייעו להגנה מפני פנצ'ר. שטריימל נוסף הגיש תלונה נגד ראש: "ניצל את תמימותי". שטריימל הממשלה - מוסד חדש יכניס שיקול דעת וכובד ראש למערכת השלטון, ויכהן מעל ראש הממשלה. סוף לבעיה הפסיכו-פיזית? נמצאו הוכחות לקשר המסתורי בין גוף ונפש: גוף האדמו"ר מעד - והשטריימל נפל. זרם חדש בפילוסופיה, ביקורת התבונה השחורה, טוען שהשטריימל קדם לראש האדם. הפוסט-שטריימליזם: למה? כובע. הניאו-שטריימליזם: למה לא לשאול למה כובע - אלא למה שטריימל. מבצע שמש חשוכה יוצא לדרך - הגנרל שוורצקופף: הצבא יצבע את הירח בשחור, יבצע ליקוי מאורות, וישים קץ לשערוריה שהשמש הולכת בלי שטריימל. הרמטכ"ל הטרי שוורצקופף חושף את הנשק הסודי: השטריימל ששיכנע את האויב להיכנע. במדור שטריימלים שעשו היסטוריה: השטריימל של היטלר - התחביב המוזר של הצורר הנאצי. שטריימל בין כוכבים - חללית השטריימל תייצג את המין האנושי במפגש עם צלחת מעופפת. בטקס חשאי במקווה אדיר מימדים בהשתתפות אלף רבנים הושלם הלילה הגיור של רשת האינטרנט, או בשמה החדש יוכבד. הרשת היהודית תיקלט ישירות לראש באמצעות זנב אלחוטי. חדש בדפדפן שועל האש: תוסף שטריימל יסתיר, ישחיר וישרוף את העמוד - ויאיר למשתמש. זן חדש וקטלני של נגיפים בצורת שטריימל נצפה מתחת למיקרוסקופ: מסוגל להשמיד את האנושות תוך שתי שבתות. אוטוביוגרפיה: יומן חלומות של שטריימל שחולם בעזרת ראש. הפתעה רבתי: ספר השטריימל עלה מעל ראש רשימת רבי המכר. "שמעתי צרחות, השמשה כוסתה בשחור" - אירוע שטריימל מתגלגל הסתיים באסון. שטריימלים: דורשים נתיבים מיוחדים להתגלגלות בדרכים. רצח בבני ברק: קורבן נוסף של חונק השטריימל. השטריימל מוחה על דרך הצגתו בתקשורת: השחירו את דמותי, עשו לי דמוניזציה. הזנב שמכשכש בראש: התקשורת בעידן הקשר הזנבי. מומחים צופים: השטריימל יביא לסוף העולם. שטריימלים צופים: מומחים יביאו לסוף העולם. מרד השטריימלים: "תפקחו את העיניים, תסתכלו סביב - פתאום כולם הולכים עם שטריימל משועל חביב". מדינה בפאניקה: השטריימל המשתולל ברח מכלאו. בשמלה שחורה - צעירה התחתנה עם שטריימל. מבוכה אדירה: בת האדמו"ר ברחה עם השטריימל של בעלה. חשד לקשר רומנטי ביניהם. אשתו של שטריימל בראיון חושפני: בעלי רך, נעים וחושני, אך מהווה גם אתגר לראש. הישג אדיר לראש היהודי: שטריימל זכה בפרס נובל. דיווח ראשוני: מיצג מחאה לגיטימי? חמור לבן חובש שטריימל החל לנוע לכיוון הבירה. אירוע מתגלגל: שטריימל על חמור לבן צועד בראש צבא של אלפים מכיוון מזרח. ניתוח אסטרטגי: מה היה חטאו של אדם הראשון? שהוא הפריד בין הראש לזנב. פרשנות טקטית: השטריימל מחבר מחדש בין הראש לזנב. דעה אישית: השטריימל, ראשית צמיחת זנבינו, הוא גאולתנו. מאמר ראשי: הכול בראש - תיקון חטא הדעת הוא בשטריימל, שמעל טעם ודעת, ואפילו מעל הראש. השטריימלים באים: הצבא השחור מתקרב לעיר. אדמו"רים בקריאה נרגשת: התקן על ראשך עוד היום! שועל האש - כי על ראש הזנב בוער הכובע. קרבות הכרעה במלחמת השטריימלים: זה לא הזנב, זה אפילו לא הראש של הזנב, אבל ייתכן שזה הזנב של הראש. פרשנינו לענייני צבא באולפן החירום המיוחד: השטריימל עוקף את נפוליאון בסיבוב, מדכא את זנבות ההתנגדות האחרונים. פרשנינו לתורה באולפן החגיגי המיוחד: יום שחור של ניצחון היסטורי ושחר חדש בסדר גודל מקראי. מהפכת הפרווה: השטריימל בפאתי העיר, לא נתקל כלל בהתנגדות. צדיק בא לעיר: נצא כולנו לקבל את פני השטריימל, עטרת ראשינו, ולקיים "ושעירים ירקדו שם". מהדורת חג מיוחדת וחגיגית: עם ישראל אוהב שטריימל. מצורף פוסטר שחור כולו. ההמונים שרו: לקראת שועל לכו ונלכה / כי הוא מקור הברכה / מראש מכתר נסוכה / סוף מעשה בזנב תחילה. המתח בשיאו: מחר יראו פני השטריימל. היום: וסמך אהרן את שתי ידיו על ראש השעיר. תדהמה: המלך הוא הכתר - השטריימל הכתיר עצמו בעצמו! מאמר מערכת: בוא בשלום, עטרת בעלה. גיליון אחרון וראיון ראשון - השטריימל ירום הודו פותח את פיו לראשונה:
הטרילוגיה