התדרדרות הארץ
ניסינו לשנות את הארץ מבפנים - ונכשלנו. הגיעה העת לאלטרנטיבה     

מלחמת ישראל-רוסיה
אנחנו החוטאים, שאפשרנו לאסד לטבוח במאות אלפים מאה קילומטר מפה בחוסר אכפתיות מוחלט, משלמים על זה עכשיו
מאת: המכון לדובים אסטרטגיים
רוסיה כדוב של נייר  (מקור)
חלמתי שהכול התחיל כשרוסיה הציבה סוללות S300, והישראלים לא רצו לצאת פראיירים, שזוהי תפיסת הביטחון של מדינת ישראל. אז בתגובה צה"ל יצא למבצע "הקופים לטיס". המשטרה הצבאית אמנם לא מצליחה לתפוס חרדים בכולל, אבל במבצע מיוחד היא תפסה קוף משתמט שהסתתר בכלוב בגן החיות התנ"כי, שאחרי קורס טיס מקוצר הועלה על מטוס קרב ישר לעומק סוריה. הסוללות החדשות ירו כמו משוגעות במקל"ט (מטוס קוף ללא טייס), שהמשיך מצידו לשייט כמו שיכור בין הטילים עד לנפילתו - והחייל האמיץ צנח ליער הלבנון. התקשורת העולמית הוכתה בהלם עם הפלת מטוס F35 ראשון בשטח אויב ונפילת טייס ישראלי בעומק לבנון לראשונה מאז מלחמת לבנון, ונסראללה צחק: זה חיל האוויר הטוב בעולם? כוחות נרחבים של חיזבאללה וסוריה יצאו למצוד אדם במירוץ נגד השעון כדי לעשות רון ארד 2. אף אחד לא התפלא שבתגובה להשפלה העולמית ולהפלת המטוס החמקן בידי הסוללות הסוריות, שבאותה הזדמנות גם חשפו את עצמן, ישראל השמידה אותן בטילים מוכווני מכ"ם. הדרמה סביב הטייס הנעדר בתקשורת העולמית היתה בעיצומה במשך שבוע, כשחיזבאללה מצא בסוף קוף תלוי על עץ במדי חיל אוויר. הרמטכ"ל בהטרלה של נסראללה: "אנחנו מוכנים לשחרר אלף מחבלים תמורת קוף ישראלי". העולם התפוצץ מצחוק ואלבום תמונות של "קופיקו בחיל האוויר" באדיבות דובר צה"ל הפך ללהיט עולמי ברשתות החברתיות.

ואני אומר לאשתי במיטה: הפעם הציונים השתגעו סופית. הם לא יודעים מה הרוסים עשו לחב"ד? הם ימיטו אסון על כולנו. לפי הקבלה הצפון זה הצד של הסטרא אחרא - "מצפון תפתח הרעה"! זה לא סתם שיש שלום עם ערביי הדרום ולא עם הצפון. מצרים לא החריבה אף בית מקדש. זה בדיוק ההיבריס שגרם לנו למרוד באשור ובבבל, בניגוד לאזהרות הנביאים. זה המסר הגיאופוליטי המרכזי של התנ"ך כולו. מה, הם לא למדו כלום?

ואכן, הרוסים צחקו פחות. גם הם לא רצו לצאת פראיירים, בהתאם לתפיסת הביטחון של רוסיה, ולכן הודיעו שהפעם יציבו סוללות S400. בתגובה ראש הממשלה יצא לרוסיה, ובמטוס חזרה לקח עמו את צוות השגרירות בצעד מחאה, במה שנתפס כמשבר חריף ביחסי המדינות, ו"הארץ" פירשן: ניצחון אסטרטגי לאיראן - הצליחה לסכסך בין ישראל למעצמה עולמית. מה רבה היתה הפתעת הפרשנים, כשעוד באותו לילה חיל האוויר עלה כולו לאוויר והשמיד בלילה אחד את הסוללות והפיל כמה מטוסי קרב רוסיים שיצאו להגנתן בקרבות אוויר ראשונים בין ישראל לרוסיה מאז שנת 70, שנגמרו אז בתוצאה 5:0 לישראל. פוטין רתח והבטיח נקמה, אבל התברר שאירופה, בריטניה וארה"ב תומכות באופן נחרץ בישראל, בבחינת סופסוף קם מי שמציב גבול לפוטין, וכנראה שרק הישראלים משוגעים מספיק לעשות זאת. קהילת המודיעין המערבית כולה, שלה חשבון ארוך עם רוסיה, התגייסה לעזור לישראל להנחית עליה מכה אחת ארצה. בזירה החשובה לישראל (בגלל תסביכי שואה) - הדימוי שלה במערב - המשבר גרם דווקא לגל של אהדה אליה, בעוד גל אנטישמי חריף סחף את רוסיה. כל חילוף מהלומות נוסף בין צה"ל לצבא הרוסי חשף את ריקבונו הפנימי, ההזנחה של ציודו, רמתו האנושית העלובה ונחיתותו הטכנולוגית מול נשק מערבי, והציג את רוסיה כדוב של נייר. הרוסים אמנם ציידו את איראן במערכות נשק מתקדמות כנקמה, אך המכה ליוקרת התעשייה הצבאית הרוסית היתה קשה, המכירות שלה צנחו והנשק הרוסי איבד מהרתעתו. יש אלוהים.

ואשתי אומרת לי במיטה: אתה רואה איזה ישועות השם עושה לישראל. אתה יודע מה שמעתי ברדיו? פוטין בגימטריא טינוף. ולמה הם ביחד? כי רוסיה בגימטריא סוריה. מה כתוב בנביא? אל תירא משני האודים העשנים האלה. ואני אומר לה: עוד פעם שמעת את הרבנית הקוקואית שלך? כמו שזה לא עוזר ביחסים בין המינים זה גם לא יעזור ביחסים בינלאומיים. בואי אני אגיד לך מה קורה: ארה"ב ואובמה פושע המלחמה, שדם של חצי מיליון סורים על הידיים שלו, בבחינת "לא תעמוד על דם רעך", קיבלו על זה מהקב"ה עונש שנקרא טרומפ. וגם אנחנו החוטאים, שאפשרנו לאסד לטבוח במאות אלפים מאה קילומטר מפה, בחוסר אכפתיות מוחלט, משלמים על זה עכשיו מחיר יקר בעונש שנקרא פוטין. אין ואקום מוסרי. סוריה זה המחדל המוסרי הגדול של ישראל. לא הכיבוש. ואת ראית איזה שמאלני שצעק על זה? מלבד הרב ברלנד, אבל הוא קוקו עם תעודות ואנס סדרתי. בושה וחרפה. אם היינו מתערבים בזמן ממניע הומני במלחמת האזרחים יכולנו במחיר מינימלי להפיל את רב הטבחים, והיינו זוכים להערכה אמיתית מהערבים הסונים, וזה היה פתח אמיתי לסולחה עם העולם הערבי. אבל את עוד תראי איך הקב"ה יעניש את ישראל שלא למדה לקח אחרי השואה למנוע רצח עם.

ואכן, לא אלמנה רוסיה. בצר לה פנתה רוסיה לנשק הסייבר, והנחיתה על ישראל מכת חושך לשלושה ימים. בתגובה ישראל השתלטה על חלקים בתקשורת הרוסית למשך שלושה ימים ופתחה את האינטרנט המצונזר, כשהיא מאפשרת לראשונה לציבור הרחב ברוסיה להיחשף לתעמולה אנטי-פוטינית, במה שנתפס כפגיעה כואבת בעקב אכילס של הצאר. פוטין לא התאפק והתחיל במצוד אנטישמי נרחב ובמעצרי "בוגדים" מהקהילה היהודית. דווקא צעד זה התברר כטעות פטאלית, שגייסה את ארה"ב ואירופה נגדו באופן פעיל תוך הטלת סנקציות משתקות על הכלכלה הרוסית וצניחת הרובל הרוסי בשיעורי קריסת הריאל האיראני. כשמוסקבה הודיעה שהיא מכוונת טילים גרעיניים נגד ירושלים, ירושלים הודיעה הודעה דומה, וכשנראו צוללות גרעיניות רוסיות מול חופי תל אביב, הציצו צוללות מקבילות ליד סנט פטרבורג, והמימד הגרעיני קרר את הסכסוך לרמה של מלחמה קרה. בחשבון אחרון, ישראל איבדה כמאתיים אזרחים וחיילים מפגיעות רוסיה, בערך כמו בלבנון השנייה, ומצד שני זכתה להרתעה מסוג חדש על נכונותה להתעמת עם מעצמה, שהעמידה אותה לראשונה כשחקנית עולמית שוות ערך בשדה המשחק של המעצמות הגדולות. כן יאבדו כל אויבך השם, ואוהביו כצאת השמש בגבורתו!

ואשתי אומרת לי במיטה: נו, בוקר. תתעורר כבר מהחלום. אתה נוחר לי באוזן.
חיי לילה